Moment modlitwy przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie

to nie tylko chwila z książeczką do nabożeństwa, czy powtarzanie wyuczonych tekstów, ale to chwila, w której z całym oddaniem serca mogę myśleć z miłością o Tym, o którym wiem, że mnie bardzo kocha.

To chwila, w której pozwalam Mu patrzeć na moją cichą obecność, nawet gdy ja nic nie odczuwam, a zdarza się to często.To czas spędzony u Jego stóp, w ciszy, ze świadomością, że On wtedy właśnie patrzy na mnie.

Nie musisz być doskonałym i świętym, by codziennie ofiarować Bogu taką właśnie chwilę. Chodzi o to, by przestać się martwić rozproszeniami, niepokojem jaki jest w naszym sercu, i oddać Mu to wszystko w geście adoracji.

Nie chodzi o dużą ilość słów, może tylko to jedno: Kocham Cię,lubPanie Jezu zmiłuj się nade mną grzesznym, Jezu ufam Tobie, Udziel mi swego Ducha, Panie ratuj... !

Takiej właśnie chwili pełnej prostoty nie może zabraknąć w naszym codziennym planie dnia. Codzienne spotkanie z Jezusem wlewa pokój w serce, zmienia naszą wewnętrzną postawę, uwalnia od nas samych. Cała wielka tajemnica spotkania z Bogiem polega na prostym otwarciu przed NIM naszej duszy. Często modlitwa jest również momentem błagania:Panie, spraw, abym przejrzał..., abym uwierzył!

czwartek,
13 grudnia 2018

(347. dzień roku)

Czwartek, II Tydzień Adwentu