PORADNIA RODZINNA

Przeżywasz trudności w małżeństwie, lub masz problemy z dziećmi?

Przyjdź, pomożemy.

I wtorek miesiąca 18.00-19.00.

3.Maja 5 (przy kościele).

 

DEWOCJONALIA

 UPOMINKI,

oraz:

- Obrazy, Modlitewniki

- Pismo święte

- Albumy, książki

- Różańce, medaliki

- Pamiątki do chrztu, ślubu 

ZIOŁA OD

OJCÓW FRANCISZKANÓW

- Uspokajające

- Na przeziębienie

- Na nadwagę

- Na stawy, na serce i inne...

Sklepik na placu przy kościele czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 a w sobotę w godz. 10.00 - 13.00.

W razie potrzeby można dzwonić: 600 935 084

 

Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. (JPII)

 

Miesiąc listopad ma osobliwy charakter. Przede wszystkim jest miesiącem wspomnień. Rozpoczyna się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym a więc wspomnieniem tych bliskich naszemu sercu, którzy odeszli do wieczności i cieszą się chwałą nieba lub czekają na wybawienie.

Wstawiennictwo świętych w niebie za nami, pozostającymi w drodze a także nasza pomoc duszom czyśćcowym czy to przez modlitwę wypominkową czy dobre uczynki, czy przez odpusty jest widocznym przejawem Świętych Obcowania. Pamiętajmy więc o odpuście zupełnym, który możemy zyskać codziennie spełniając normalne warunki oraz modląc się za zmarłych w kościele i na cmentarzu 1-8 listopada. Każdego następnego dnia listopada zyskujemy odpust cząstkowy.

Modlitwa wypominkowa jest w listopadzie zasadniczą formą modlitwy za zmarłych. Każda rodzina otrzyma kartkę aby wpisać na niej imiona swoich zmarłych i wypełnioną przyniesie do księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Pamiętajmy, że ofiara złożona wraz z wypominkami nie zwalnia nas od osobistego udziału w modlitwie na którą zapraszamy przez cały listopad już od godz. 17.30.

 

Wszystkich rodaków, którzy obecnie mieszkają daleko poza naszym miastem a mają życzenie aby modlitwa wypominkowa za ich bliskich zmarłych odbyła się także w naszym kościele informujemy, że jest taka możliwość. W tym celu należy wypełnić wypominki i przesłać je drogą pocztową do naszej parafii. Adres podany jest w zakładce: Kontakt. Mozna też kontaktować się przez e-mail (adresy znajdują się w zakładce: Duszpasterze)

 

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
29 lutego 2020

(60. dzień roku)

Święta

Sobota, VII Tydzień zwykły
Rok A, II
Sobota po Popielcu

Licznik

Liczba wyświetleń:
2847949

Wyszukiwanie