PORADNIA RODZINNA

Przeżywasz trudności w małżeństwie, lub masz problemy z dziećmi?

Przyjdź, pomożemy.

I wtorek miesiąca 18.00-19.00.

3.Maja 5 (przy kościele).

 

DEWOCJONALIA

 UPOMINKI,

oraz:

- Obrazy, Modlitewniki

- Pismo święte

- Albumy, książki

- Różańce, medaliki

- Pamiątki do chrztu, ślubu 

ZIOŁA OD

OJCÓW FRANCISZKANÓW

- Uspokajające

- Na przeziębienie

- Na nadwagę

- Na stawy, na serce i inne...

Sklepik na placu przy kościele czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 a w sobotę w godz. 10.00 - 13.00.

W razie potrzeby można dzwonić: 600 935 084

SOLIDARNI

w rodzinie, w parafii i w społeczeństwie oraz wsparci wstawiennictwem świetego Jana Pawła II i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki nadajemy ewangeliczny kształt naszej Ojczyźnie i przybliżamy Królestwo Boże. Jest to nasz dar na 100. lecie odzyskania niepodleglości.

"Parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie radując się ze 100 lecia  odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprasza na wieczór uwielbienia Pana Jezusa połączony z modlitwą za Ojczyznę. Wieczór uwielbienia będzie miał miejsce w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie 10 listopada o godzinie 18.00 rozpoczynamy naszą modlitwę Mszą Świętą później nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Można również przygotować swoją intencję do modlitwy. Serdecznie zapraszamy, aby wspólnie radować się Niepodległością naszej Ojczyzny, dziękując Bogu!"

 

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego Organisty

 

ś.p. Jana Żyro 1988 – 2018.

 

Msza św. żałobna odprawiona będzie w niedzielę 23 września o godz. 13.00

w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek

24 września o godz. 12.00 w Domu Pogrzebowym „Hades” w Przemyślu.

Dla osób, które chciałyby uczestniczyć w pogrzebie planowany jest wspólny

wyjazd. Wierzymy, że nieskończone Miłosierdzie Boże otworzy Mu bramy nieba.

 

Spoczywaj w pokoju!

 

JAK ZWYKLE CZEKAJĄ NA NAS GŁĘBOKIE I WZRUSZAJĄCE CHWILE. A WIĘC MÓWIMY WSZYSTKIM: DO ZOBACZENIA NA WIECZORZE UWIELBIENIA!!!

W dniach 21-23 września przedstawiciele naszej parafii poprowadzą sesję na temat: Rola dialogu we wzroście wspólnoty". Miejscem spotkania będzie Ośrodek Rekolekcyjny w Skorzeszycach. Prośmy o dary Ducha Świętego dla nich i dla uczestników sesji.

Drodzy Katecheci z rejonu hrubieszowskiego!,,

Już 4.wrzesnia wypada pierwszy wtorek miesiąca a więc zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu i pierwsze comiesięczne spotkanie. Wzorem lat poprzednich jest to modlitwa i spotkanie nie tylko dla katechetow pracujących na terenie naszej parafii ale z całego miasta i z okolicy. Dla naszych katechetów wydzielimy chwile czasu na omówienie tematów z konferencji dziekańskiej i na podział obowiązków w parafii. 

ZACZYNAĆ Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM!!!

Tak chcemy zacząć nowy rok szkolny i tak samo każdą mniej i bardziej ważną czynność. Przyzwyczailiśmy się do kapłańskiego błogosławieństwa w czasie liturgii, podczas gdy też sami możemy się nim obdarowywać zawsze i wszędzie. Wielką moc ma błogosławieństwo rodziców, współmałżonka, osoby cierpiącej i każde inne udzielane z wiarą i miłością. Nie rezygnujmy więc z tego dobra, które jest w stanie zmieniać rzeczywistość. Niech Was Błogosławi Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen!

Zbliża się kolejny rok szkolny. Rozpocznijmy go z Bogiem. Przypominamy, że już w tym tygodniu podczas każdej Mszy św. dzieci i młodzież mogą korzystać ze  spowiedzi św. Przypominamy też, że do I Komunii św. i bierzmowania przystępuje się w swojej parafii. Do I Komunii św. przygotowywać będzie ks. Mariusz a do bierzmowania ks. Andrzej. W tym roku do bierzmowania przygotowują się klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Spowiedź św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania już w I Piątek września. Pozdrawiamy dzieci, pozdrawiamy młodzież, pozdrawiamy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Naturalnie ze najserdeczniej pozdrawiamy wszystkich katechetów świeckich i duchownych. Niech dobry Bóg błogosławi!!!

Spraw Panie abyśmy w tym roku poprzez ewangelizację "W MOCY BOŻEGO DUCHA" czynili nasz Kościół - KOMUNIĄ

Zapraszamy do współpracy przy organizowaniu wydarzeń, które w tym roku uwrażliwią nas na sześć wartości koniecznych przy doświadczaniu Kościoła jako komunii.

Drodzy Bracia i Siostry,

dziękujemy Panu Bogu, który troszcząc się o nas posyła nam kapłanów. Doświadczamy tego w ostatnim tygodniu, ponieważ kiedy ks. Paweł i ks. Tomasz zostali posłani do innych parafii (św. Jana Pawła II w Biłgoraju i Wniebowzięcia NMP w Łukowej) nie zostaliśmy sami. Są już wśród nas ks. Andrzej i ks. Mariusz. Obaj przyszli z daleka (Szczebrzeszyn i Frampol), z tąd tym większa radość nasza i większe zobowiązanie aby okazać im nasze zatroskanie i modlitewne wsparcie. Drodzy kapłanii: jesteście nasi!!!

Hrubieszów - Góra Kalwaria - Licheń

to zasadnicza trasa pielgrzymki, którą organizujemy w dniach 18-19 sierpień (sobota-niedziela). W sobotę będziemy uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu parafii zaangażowanych w dzieło ewangelizacji i odnowy organizowanym przez księży Marianów w Górze Kalwarii. Następnie udamy się do Lichenia aby spędzić tam większość czasu. Zapisy u księży. Zapraszamy!

PRZYJĘCIE SZKAPLERZA KARMELITAŃSKIEGO

W pierwszą niedzielę po Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej (22 lipca) odbędzie się poświęcenie i nałożenie Szkaplerza św. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00.

Uznając szkaplerz za znak Maryi Kościół święty, związał go z dwoma łaskam: pierwsza - szkaplerz gwarantuje szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach i niebezpieczeństwach doczesnego życia; druga - w znaku szkaplerza Maryja obiecała szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia.

Poza tym należący do Bractwa Szkaplerznego przynależą do rodziny karmelitańskiej i mają udział we wszystkich dobrach duchowych całego Zakonu Karmelitańskiego (m. in.: Msze święte, Komunie święte, modlitwy wspólnotowe i indywidualne, posty, wyrzeczenia, dobre uczynki, czy braterstwo duchowe).

Po zakończeniu obrzędu przyjęcia szkaplerza kapłan poleca codzienne odmawianie którejś z maryjnych modlitw. Najczęściej jest to antyfona Pod Twoją obronę, modlitwa Zdrowaś Maryjo lub kilkakrotnie powtarzany akt strzelisty Matko Boża Szkaplerzna, módl się za nami!

Przyjmij, Matko Najświętsza, tę moją ofiarę i spraw łaskawie, aby Szkaplerz święty, który noszę, stał się dla mnie znakiem Twojej szczególnej opieki, ochroną przed grzechem, tarczą przed atakami nieprzyjaciela, zachętą do praktykowania cnoty i środkiem do osiągnięcia zbawienia. Proszę Cię o to przez Twojego Syna, Jezusa. Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wyjątkowy Wieczór Uwielbienia

Wyjątkowy, bo połączony z Apelem pielgrzymkowym. Już w czwartek 28 czerwca będziemy razem na uwielbieniu Pana Boga: my mieszkańcy Hrubieszowa oraz wszyscy pielgrzymi udający się następnego dnia w pieszej pielgrzymce do Krasnobrodu. Będzie więc też trochę z ducha pielgrzymki. ZAPRASZAMY. Rozpoczęcie w kościele o godz. 18.00 :))

 

Przed rozpoczęciem wakacji chcemy dostrzec dobre owoce duszpasterstwa w naszej parafii i podziękować Panu Jezusowi za obecność z nami błogosławieństwo dla poszczególnych Wspólnot i całej parafii św. Mikołaja


Legion Maryi chce Ci Panie Jezu bardzo podziękować za ostatni rok. Spotykamy się w każdy czwartek po Mszy św. wieczorowej.

- Dziękujemy za ducha apostolstwa, za wyznaczane zadania na każdy tydzień. One dają nam poczucie sensu naszej wspólnoty.

- Dziękujemy za każdą osobę, której wręczyliśmy Cudowny Medalik zapewniając o modlitwie.

- Dziękujemy za błogosławieństwo w apostolstwie. Szczególnie gdy idziemy do chorych zawsze czujemy Twoją opiekę. Tam możemy mówić o Matce Bożej, o Jej dobrym matczynym sercu.

- Panie Jezu dziękujemy za opiekę nad naszym Legionem, za to, że mamy nowych członków. Dziękujemy za każą osobę, która w tym roku dołączyła do nas. Ty wskazałeś Maryję i powiedziałeś do każdego z nas: Oto Matka Twoje. Chcemy być Jej dobrymi dziećmi.

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie...)

Panie Jezu, Wspólnota Kół Żywego Różańca dziękuje Ci za dar modlitwy różańcowej. Pobudza nas ona do miłości bliźniego i apostolskiego czynu.

- Dziękujemy za to, że Różaniec pomaga nam kształtować serca według Serca Twego. W tajemnicach Różańca możemy rozważać Twoje życie i życie Matki Bożej.

- Dziękujemy za wszystkie wysłuchane prośby, za to że Różaniec jest dla nas ratunkiem w trudnościach i kłopotach. Za to, że daje siłę i umacnia wiarę.

- Dziękujemy za Koła Żywego Różańca, bo one pomagają nam wyjść z osamotnienia i budują dobre relacje między nami

- Dziękujemy za opiekę Matki Bożej. Ona zachęca nas do codziennego odmawiania Różańca.

- Dziękujemy za naszego Opiekuna duchowego, ks. Pawła, za Jego dobroć, życzliwość i okazywane nam serce.

Panie Jezu prowadź nas, ucz gorliwości i wytrwałości w modlitwie różańcowej aby przenikała naszą codzienność.

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie...)

Franciszkański Zakon Świeckich założony przez św. Franciszka z Asyżu istnieje już 8 wieków . Jest to wspólnota ludzi świeckich pragnących służyć Chrystusowi na wzór św. Franciszka.

- Dzięki Ci Jezu za nasze powołanie do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i za Regułę zatwierdzoną przez Stolicę Apostolską.

- Dziękujemy za Wspólnotę braterską w której trwamy na modlitwie i pogłębiamy wiarę. - Dziękujemy za to, że uczymy się jak żyć Ewangelią Chrystusową na co dzień.

- Dziękujemy o Jezu za kapłanów sprawujących Msze Święte które są dla nas szczególną Ofiarą Zbawiciela.

- Swoje podziękowanie kierujemy również do wszystkich parafian za życzliwość.

- Dziękujemy za uczestnictwo w Adoracjach Najświętszego Sakramentu.

- Dziękujemy za I Piątki miesiąca, prowadzone w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy które obrażają Bożą Miłość.  Niech Chrystusowy Pokój i Dobro zagości w naszych sercach .

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie…)

Ruch Światło – Życie i jego dorosła gałąź Domowy Kościół, może od niedawna służyć młodzieży i rodzinom naszej parafii. Ruch Oazowy dziękuje Ci Jezu za formacje.

- Dziękujemy za ten rok w którym odbyliśmy szereg rekolekcji i cotygodniowych spotkań ze Słowem Bożym

- Dziękujemy za Słowo Życia, które kształtuje nasze myślenie. Rozważanie Pisma Świętego pomaga nam w codziennych decyzjach, daje odwagę do przyznawania się do wiary.

- Dziękujemy za umacnianie małżeństw, za dialogi małżeńskie, które pomagają przetrwać trudne chwile i wyciągnąć z nich dobre wnioski

- Dziękujemy naszym bliskim, za to że interesują się naszą formacją, że widząc nasze uczestnictwo w Liturgii w kościele zastanawiają się czy oni mogliby podobnie wzrastać. Dlatego prosimy Cię Panie Jezu, otwieraj serca na swoje Słowo. Niech jak najwięcej osób znajdzie swoje miejsce w formacji oazowej.

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie…)

Jako Wspólnota Neokatechumenatu,

- dziękujemy Ci Panie za to, że przed trzydziestu laty skierowałeś do naszej parafii Katechistów z Lublina. Dziękujemy też za zgodę księży proboszczów, na ich przybycie. Dziękujemy za początek naszej wspólnoty i za wszystkie jej owoce.

- Dziękujemy za poznawanie samych siebie. Za to, że w Słowie Bożym, jak w lustrze możemy przyglądać się sobie.

- Dziękujemy Ci Jezu za poznawanie i wyrzekanie się własnej pychy, za dostrzeganie Pana Boga w ważnych wydarzeniach i w codzienności

- Szczególnie dziękujemy za kształtowanie hierarchii wartości w której zawsze na pierwszym miejscu jest Pan Bóg a potem cała reszta.

- Dziękujemy też za podejmowane próby wyrzekania się mamony, za dostrzeganie tego, że nie samym chlebem żyje człowiek ale Dobrą Nowiną o Zbawicielu.

- Dziękujemy Ci za etap naszej formacji na którym posyłasz nas do rodzin naszej parafii z dobrym słowem i Ewangelią. Dziękujemy za to, że jesteś z nami, dziękujemy za największy dar: za kapłanów i wspólną Eucharystię.

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie…)

Służba Liturgiczna pełni ważną rolę w życiu wspólnoty parafialnej. Zarówno animacja śpiewu jak i posługa ministrantów pomaga w przeżywaniu Liturgii.

- Panie Jezu dziękujemy Ci za możliwość osobistej formacji a szczególnie za bliskość Ołtarza. Ty wybrałeś nas a my poszliśmy za Tobą. Wiemy, że jesteś obecny w czasie Mszy św. i chcemy Ci jak najpiękniej służyć.

- Dziękujemy za zbiórki formacyjne, które też służą zawiązywaniu głębszych relacji. Dzięki temu rozpoznajemy się w szkole, na ulicy i możemy pozdrawiać się słowami: „Szczęść Boże”

- Dziękujemy za zdolności muzyczne i za wspólny śpiew w scholce dziecięcej i w zespole „Przyjaciel”. Dziękujemy za posługę muzyczna w chórze.

- Panie Jezu, dziękujemy Ci za ks. Grzegorza i p. Organistę, którzy animują nasze śpiewy. Dziękujemy że pozawalasz nam wszystkim mieć udział w pięknie sprawowanej Liturgii.

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie…)

Panie Jezu, ufamy, że bliska Twojemu Sercu jest nasza wspólnota, Wspólnota Krwi Chrystusa. Szczególnie w każdy czwartek miesiąca jednoczymy się na modlitwie.

- Dziękujemy Ci Jezu za to, że możemy czerpać z Eucharystii. Twoja Krew tam przelana dla naszego Zbawienia jest znakiem największej miłości

- Dziękujemy za możliwość adoracji w I Czwartki miesiąca, za to, że możemy ogarniać cały świat i przez Krew Twoją prosić o pojednanie.

- Dziękujemy za wielką szkołę miłości, za otwarte serca dla nas grzeszników. W nim jest źródło nadziei dla świata. Wierzymy, że wszystkich nas przyciągniesz do swojego Sera.

- Dziękujemy za dar Kapłaństwa, za powołania i ciągle prosimy o świętość życia kapłanów i nowe powołania. Zawierzamy Twemu Sercu przyszłość Kościoła, zawierzamy też siebie samych. Prosimy aby nie brakowało też powołań do naszej Wspólnoty.

Pieśń ( 1 zwrotka:Dzięki o Panie…)

Dziękujemy za Twojego Ducha świętego, który stale ożywia nasz Kościół. Podjęte Dzieło Odnowy i Ewangelizacji parafii staje się wyzwaniem, którego znaczenie coraz bardziej sobie uświadamiamy.

- Dziękujemy za apostolstwo świeckich coraz bardziej rozwinięte w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie sesje formacyjne osób zaangażowanych w Odnowę.

- Dziękujemy za współpracę w poszczególnych rejonach. Dziękujemy za osoby świeckie i za kapłanów, którzy nas prowadzą.

- Dziękujemy Ci Jezu za osoby, które co jakiś czas posyłasz z listem do parafian. Ci Posłańcy są bezpośrednim narzędziem w Twoich rękach, i przez nich dotykasz swoją laską wszystkie rodziny.

- Dziękujemy za uświadamianie nam, że tworzymy jedną wspólnotę, że coraz bardziej czujemy się odpowiedzialni za siebie, za nasze zbawienie. Dziękujemy za to, że jesteśmy razem, że możemy się wspierać, że możemy dzielić wszystkie nasze troski i nasze radości.

Ciebie Boga wysławiamy...

Wdzięczność, to język Boga!!

Słowa te zachęcają do wyrażania wdzięczności w róznej formie a nawet w formie rysunku wykonanego w liście do parafian. Bywa tak, że wdzięczności jest mniej niż doświadczanego dobra. Niestety nie zawsze rozpoznajemy ludzką życzliwość a jeszcze rzadziej to dobro, które płynie od samego Boga. Życzmy sobie tej wrażliwości aby zauważyć każde dobro i umieć się za nie odwdzięczyć. Zapraszamy do zaangażowania się w proponowane gesty.

Pierwszy wtorek miesiąca,

dla katechetów naszej parafii jest dniem skupienia w którym po wieczornej Eucharystii jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego wieczoru jest też okazja do spowiedzi. Po części modlitewnej jest też czas na spotkanie ze skromnym poczęstunkiem. W I wtorek czerwca w skupieniu wzięło udział 8 osób świeckich plus siostry zakonne i kapłani pracujący w szkołach. Cieszymy się, że Pan Bóg dał nam dobrych katechetów. Mamy katechetów, którzy - jak mówi papież Franciszek - nie tyle pracują "jako katecheci" ale "są nimi" co też angażuje ich życiowo. Niedługo wakacje, więc życzymy udanego i zasłużonego wypoczynku. Z Panem Bogiem!!!

Pieszo, to znaczy z wysiłkiem, modlitwą i zabawą idziemy do Krasnobrodu :)

Wszystki już przygotowane. Gadżety czekaja na Was. Nie zwlekajcie z decyzją. Wychodzimy już 29 czerwca.

 

Cieszymy się, że osoby ze wspólnoty Neokatechumenatu podjęły już obowiązek głoszenia Dobrej Nowiny na terenie naszej parafii. Dla nich jest to nowa rzeczywistość i nie małe wyzwanie. A dla parafii to dar kilkunastu ewangelizatorów, którzy w Imię Jezusa idą do poszczególnych rodzin z dobrym słowem. Jeśli zapukają do drzwi, przyjmijmy ich życzliwie i w modlitwie wspierajmy. Dużym wsparciem dla nich jest błogosławieństwo ks. Biskupa Mariana Rojka, które każdy z nich osobiście otrzymał już w październiku ubiegłego roku. My też na podjętą posługę mówimy im: Szczęść Boże!

Bożę błogosław rolnikom w ich ciężkiej pracy i spraw aby ziemia wydała obfite plony.

Dzisiaj, 27 maja kończymy uroczyste modlitwy za rolników naszej parafii. O godz. 16.00 udamy się ul. Zamojską, poprzez Michałówkę i przyległe miejscowości do kapliczki w miejscowości Teresowka


Niezwykła środa dla młodzieży, rodziców i całej wspólnoty parafialnej...

23 maja na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Mariusz Leszczyński udzieli uczniom klas III gimnazjum sakramentu Bierzmowania. Dobrze przygotowana młodzież, umocniona i oświecona Darami Ducha Świętego wejdzie w dojrzałe życie i swoja postawą chrześcijańską wzmocni lokalny Kościół. Dziękujemy Panu Bogu za Jego dary, a na ręce ks. Tomasza dziękujemy wszystkim za wkład pracy w przygotowanie młodzieży. Niech nasza osobista modlitwa pomnoży owoce tego niezwykle doniosłego wydarzenia. Na drugi dzień bierzmowani udadzą się do sanktuarium maryjnego w Tomaszowie Lubelskim, aby wziąć udział w Diecezjalnym spotkaniu młodych. 

W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO BEDZIEMY TRWALI NA MODLITWIE Z PROŚBĄ O JEGO DARY DLA NAS I NASZEJ OJCZYZNY Z RACJI 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W niedziele 13 maja cała parafia zostanie uwrażliwiona na znaczenie WZAJEMNEJ POMOCY W DRODZE DO NIEBA. Zawsze do czegoś dążymy. Mamy mnóstwo celów w życiu. Jedne mniej drugie bardziej ważne, jedne krótkie drugie dłuższe ale najważniejszym i ostatecznym celem dla każdego chrześcijanina, dla każdego z nas jest niebo. Chcemy uświadomić sobie to co powiedział papież Benedykt XVI, że bez pomocy drugiego człowieka, bez pomocy osób bliskich nikt sam tam wejść nie może. Dlatego jest list o uczynkach miłosierdzia względem duszy i proponowane są drobne gesty do wykonania.

06.05.2018

 

I niedziela maja to szczególny dzień dla dzieci klas III, dla ich rodziców i chrzestnych. Jest to dzień I Komunii św. Dzieci i ich bliscy są już po spowiedzi św i wszyscy czekamy na główną uroczystość, ktora będzie na Mszy ś o godz. 10.00. Wszystko przygotowane "na wysoki połysk" a to dzięki zaangażowaniu i współpracy rodziców oraz katechety ks. Pawła. Niech Pan Bóg wynagrodzi dobre serce i włożony ogromny trud pracy w przygotowanie a dzieci niech uświęca i obdarza radością codziennego życia.

Życzymy wam drogie dzieci i wam drodzy rodzice i chrzesni jak najlepszych owoców tej uroczystości. Szczęść Boże!  Przypominamy też, że w tym dniu Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie.

Święto Narodowe 3 Maja w naszym mieście

Zapraszamy na uroczystości patriotyczno-religijne, które rozpoczną sie o godz. 11.30 na placu przy kościeie. Po podniesieniu flagi i wystąpieniu Burmistrza Miasta Hrubieszów nastąpi Apel Pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów przy Pomniku Legionisty. W dalszej kolejności zapraszamy do naszej świątyni na uroczysta Mszę św. w intencji Ojczyzny na której kazanie wyglosi ks. Grzegorz Szlązak. Rangę uroczystości podniesie udział Pocztów Sztandarowych i zaproszonych Gości.W poniedziałek 30 kwietnia, wypada dzień imienin Pasterza naszej Diecezji, ks. Bpa Mariana. Z tej okazji wspomnijmy w modlitwie księdza Biskupa i powierzmy Jezusowi wszystkie sprawy Diecezji, które są troską Jego serca. Niech Zmartwychwstały Pan towarzyszy posłudze i uświęca całą wspólnotę diecezjalną..

Panu Bogu i Matce Najświętszej dziekujemy za udaną pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II. Dziękujemy za opiekę, za bogate przeżycia duchowe i piękno tylu świętych miejsc na ziemi. Dziękujemy za możliwość wspólnej modlitwy w której polecaliśmy prowadzone w parafii duszpasterstwo, odjęte dzieło ewangelizacji i odnowy. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej pielgrzymki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Pielgrzymów, która zostanie odprawiona 16 maja o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem do św. Jana Pawła II i z możliwością ucałowania relikwii z racji szesnastego dnia miesiąca.

Przed świątynią w Wadowicach

Składamy serdeczne podziękowania dla ks. Proboszcza z Kryłowa, który w niedzielę 15 kwietnia spędził na modlitwie z nami cały dzień. Mogliśmy skorzysta z pięknego świadectwa Jego życia i przesłania Ewangeli, która wyjaśnił nam w homilii. Ks. Probosz podzielił się tez swoją ogromną troską o świątynię, fundamenty nie wytrzymują i grozi zawaleniem. Wieża oddziela się od reszty kościoła co widać gołym okiem. Przy tej okazji chcieliśmy wspomóc sąsiednia i bliska nam parafię. Zebrane ofiary na prowadzony remont to kropla w morzu potrzeb ale i tak ks. Proboszcz jest bardzo wdzięczny i zawsze zaprasza do Krylowa. A my za zaproszenie tez dziękujemy i przy różnych okazjac będziemy z niego korzystać. Niech Pan Bóg błogosławi w posłudze duszpasterskiej i zatroskaniu o godne miejsce modlitwy dla wiernych. Szczęść Boże.

Zapraszamy... Bądźmy razem

Razem z Jezusem i ze sobą

"Tydzień Miłosierdzia" rozpoczyna się 8 kwietnia 2018 r. Czerpiemy z Bożego Miłosierdzia aby potem okazać je bliźnim. Dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia. Każdy z nas tego potrzebuje.

 

Kochani, Chrystus Zmartwychwstał! 

Dzielimy się z Wami tą radością i modlimy się aby moc, która ma swe źródło w zmartwychwstaniu nigdy Was nie opuszczała. 

 Wesołego Alleluja!!!

Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Zakopane- Łagiewniki... 

W ciągu dwóch dni odwiedzimy najważniejsze miejsca w Polsce związane z życiem Karola Wojtyły. Doskonale pamiętamy jego posługę na Stolicy Piotrowej jako papieża Jana Pawła II. Teraz relikwie Jego krwi są w naszej kaplicy i często modlimy się do Niego. Zapraszamy wiec na pielgrzymkę śladami Ojca Świetego. Zapisy już teraz u księży w kancelarii lub w zakrystii. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia (sobota-niedziela). Opłata za autokar, nocleg i posiłki ( obiadokolacja, śniadanie i obiad) 220 zł. OJCZE ŚWIĘTY PROWADŹ NAS!!!

Nasze rekolekcje dobiegły końca chociaż wydaje się, że ich owoce dopiero będą się rodzić. Cieszymy się z prowadzonych rozmów o tym co najwazniejsze dla nas. Dziękujemy Bogu za uwrażliwienie sumień, dziękujemy za wykonywane gesty i ćwiczenia, które bardziej otworzyly nas na siebie. Wiemy już, że poukładane wartości tworzą dobre relacje, dają siły, pomagają być sobą a nade wszystko zbliżają nas do Boga. Miłym zaskoczeniem dla nas było to, że w ciągu ostatnich dwóch dni rekolekcji zarejestrowano około 2,5 tysiąca wejść na naszą stronę parafialną.  Nie spodziewaliśmy się tego.  Dziękujemy księdzu Rekolekcjoniście i otaczamy naszą modlitwą a do modlitwy możemy dołączyć wyrazy wdziecznosci umieszczając je w zakładce: księga gości. Jezu prowadź nas. Amen.

ZAPRASZAMY

WIECZÓR UWIELBIENIA, trwanie na modlitwie z Chrystusem, który powiedział:

"Nie ma większej miłości od tej gdy ktoś swoje życie oddaje za przyjaciół swoich"

Dlatego wielbimy Cię Chryste, adorujemy krzyż Twój i dziękujemy za Twoją miłość!!! Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła w piatek, 23 marca od godz. 18.00.

Rekolekcje o sumieniu

Rekolekcje o sumieniu

Powrót

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: 18-21 MARCA.

Czas na otwarcie sumienia i uporzadkowanie wartości aby na nowo odnaleźć siebie.

11 marca Posłańcy otrzymają 20. już numer listu do parafian: "Głos św. Mikołaja", który wprowadzi w tematykę zbliżających się rekolekcji. Prosimy wszystkich roznoszących list do rodzin o przyjście na Mszę św. na godz. 13.00 a potem na spotkanie do salek w D.S.

W tym tygodniu odbędą się spotkania posłańców:

rejon p. Marzeny (III) w poniedziałek,

rejon p. Stanisławy (II) we wtorek,

rejon p. Wojtka (I) i p. Ryszarda (IV) w środę,

rejon p. Ewy (V) w czwartek

– wszystkie o godz. 16.30.

Świetna okazja do formacji i doświadczenia wspólnoty.

Zapraszamy :)

Wieczór Uwielbienia z Sakramentem Namaszczenia Chorych

Już w piątek, 16 lutego będziemy mogli uwielbiać Boga poprzez Eucharystię, wspólne śpiewy z zespołem "Przyjaciel" a także poprzez chwile głębokiej ciszy i trwania przy Najświętszym Sakramencie. Otwierając nasze serca pozwolimy Jezusowi aby wypełnił je swoim pokojem. Tego wieczoru będzie też szczególny czas dla chorych. Spotkają się oni z uzdrawiającą łaską sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy na godz. 18.00.

 

Msze św. w Środę Popielcową sprawowane będą w godz.:8.00; 10.00; 12.00; 18.00. Popiół jako znak rozpoczęcia Wielkiego Postu przypominać nam będzie o drodze do Pana Boga, która prowadzi poprzez modlitwę, post i jałmużnę.

MODLITWA ZA TYCH, KTÓRZY CIERPIĄ
Panie Jezu, który z własnego doświadczenia wiesz, co to znaczy cierpienie, zmiłuj się nad sercami zranionymi i obolałymi ciałami. Ty sam bądź ich pokojem i pokrzepieniem. Spraw, aby odkryli skarby ukryte w chrześcijańskim przeżywaniu cierpienia. Niech pamięć o tym, co Ty przecierpiałeś dla nas, przemieni troski nasze, pomoże nam lepiej znosić je i wykorzystywać dla zbawienia świata. Aktem miłości obejmującym całą ziemię ofiarujemy Ci obecne cierpienia ludzkości. Racz złączyć je z Twoimi i przemienić w łaski miłości i odkupienia dla wszystkich dusz. Amen.

Ferie zimowe są okazją do gromadzenia sił fizycznych i duchowych na kolejny czas pracy i nauki. Życzymy dobrej pogody i sporo okazji do spotkań prowadzących do lepszego zrozumienia się (zgodnie z duchem ostatniego wydarzenia w naszej parafii. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego wypoczynku 😊

Prosimy pamiętać o katechezach przygotowanych przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej, które prowadzimy w każdą niedzielę. W związku z tym przez najbliższy rok zapraszamy do kościoła 10 min przed rozpoczęciem Mszy św. aby wysłuchać katechezy. Dzieci i młodzież zdobywaja wiedzę religijną w szkole a dorośli mogą ją uzupełniać przez udział w katechezach przed niedzielną Mszą św. Zapraszamy.

"N A P R A W D Ę   W A R T O"  to nowa nazwa zespołu teatralnego działającego przy naszej parafii, który w tym roku przygotował spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami - dwa światy". Przedstawienia odbędą się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Na pierwsze spektakle zapraszamy we wtorek, 23 stycznia o godz. 10.30 oraz o godz. 12.30. Kolejny odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 18.00. Wszystkich mieszkańców naszego miasta i wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. WSTĘP WOLNY.

WZAJEMNE ZROZUMIENIE, jest tematem, który aktualnie podejmujemy w ramach Programu Odnowy Parafii. Szczególnie w niedzielę 21 stycznia, kiedy obchodzi się Dzień Babci i Dziadka zwracamy uwagę na zrozumienie osób strarszych. W liście skierowanym do parafian (nr 19) zamieszczamy szereg świadectw, które dotyczą wzajemnego zrozumienia we wszystkich obszarach naszego życia. Proponujemy też do wykonania kilka gestów. Mamy nadzieję, że to wszystko pomoże nam to układać dobre relacje i wzmocni nie tylko rodziny, ale też lokalną społeczność i całą wspólnotę naszej parafii. Życzymy więc  

w z a j e m n e g o   z r o u m i e n i a :)

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania opłatkowego dla wszystkich ruchów i wspólnot działających przy naszej parafii. Dziękujemy za oprawę liturgii i przygotowanie dobrze zaopatrzonego stołu 😊😊😊. Mamy nadzieję, że tak przyjemne chwile zapiszą się dobrze w naszej pamięci i wzmocnią przekonanie o tym jak wielka wartość kryje się w tej małej wspólnocie Kościoła, jaką jest parafia. Jeszcze raz Bóg zapłać za zorganizowanie i udział. 

 

Błogosławieństwo Słowa

to szczególny dar, jaki zostawimy rodzinom naszej parafii podczas wizyty duszpasterskiej. W tym roku w każdym domu odczytamy fragment Ewangelii św. Mateusza (Mt 11.28-30) i uświadomimy sobie, że Jezus chce i potrafi rozwiązywać nasze problemy. W modlitwie poprosimy abyśmy zawsze doświadczali Jego wsparcia. To ważne, aby w czasie kolędy rodziny przyjęły Jezusa i poczuły się "domowym kościołem". Program wizyty duszpasterskiej umieszczony jest na oddzielnej zakładce.

Narodzenie Jezusa Chrystusa

Kochani...

Bóg zstąpił na ziemię i idąc  między wytworami ludzkiej myśli i techniki, między pałacami, między bardziej lub mniej pięknie zbudowanymi domami zatrzymał się w najprostszej stajence. Miejmy więc pewność, że jest w najgłębszych pokładach naszego serca, tam na dnie; bezpieczny bo z tamtąd nikt nam Go nie wykradnie. Życzymy tej pewności, niezachwianej wiary,  i spokoju serca.  

Duszpasterze parafii św. Mikołaja (ks. Antoni, ks. Tomasz, ks. Grzegorz, ks. Paweł, ks. Wiesław)

 

Program rekolekcji w parafii św. Mikołaja:

 Poporowadzi Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. dr Michał Maciołek.

Niedziela, 17 grudnia (rozpoczęcie)

godz. 8.00 – Msza św. z nauką;    godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

godz. 11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci;    godz. 13.00 – Msza św. z nauką;  godz. 18.00 – Msza św. z nauką

Poniedziałek, 18 grudnia (dzień spowiedzi)

Spowiedź św. pół godz przed każdą Mszą św

godz. 8.00 – Msza św. z nauką;    godz. 11.00 – Msza św. z nauką

godz. 16.00 – Msza św. z nauką;    godz. 18.00 – Msza św z nauką

Wtorek, 19 grudnia (dzień spowiedzi)

Spowiedź św. pół godz przed każdą Mszą św

godz. 8.00 – Msza św. z nauką;    godz. 11.00 – Msza św. z nauką

godz. 16.00 – Msza św. z nauką;    godz. 18.00 – Msza św z nauką

Środa, 20 grudnia (zakończenie)

Uroczyste błogosławieństwo z możliwością Odpustu.

godz. 8.00 – Msza św. z nauką;    godz. 11.00 – Msza św. z nauką

godz. 16.00 – Msza św. z nauką    godz. 18.00 – Msza św z nauką

Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 9.00


Nasza parafia zaprasza na wieczór uwielbienia. Odbędzie się w piątek 15.12.2017 o godzinie 18.00 Msza święta roratnia a później uwielbienie Pana Jezusa poprzez Aniołów. Oprawę muzyczną przygotował zespół "Przyjaciel" Dzieci prosimy by zabrały ze sobą lampiony i ubrały się jak aniołki. Serdecznie zapraszamy!

 

4 grudnia, we wspomnienie św. Barbary odszedł do Pana ksiądz kanonik Edward Wójcik, długoletni proboszcz w Dołhobyczowie a ostatnio emeryt w domu księży seniorów w Hrubieszowie. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

 W najblizszym czasie wracać będziemy często do współodpowiedzialności, jako wartości, która buduje Kościół. Pomaga nam ona zawuważać się wzajemnie, otaczać życzliwością i wspierać. W tym duchu chcemy zauważyć ważne wydarzenie na DRODZE NEOKATECHUMENATU. Członkowie tej wspólnoty, już w piątek 24 listopada w uroczysty sposób przyjmą "Credo" i zostaną posłami przez Biskupa do niesienia Dobrej Nowiny o Jezusie, jedynym zbawicielu świata. Dziękujemy Bogu za tę łaskę i w modlitwie upraszamy błogosławieństwo dla ich misji. Panie Jezu otwieraj przed nimi nie tylko drzwi mieszkań do których wchodzić zechcą ale i serca spotykanych tam ludzi. Amen.

W niedzielę 12 listopada po Mszy św. o godz. 13.00 rozdamy posłańcom kolejny nr Listu do Parafian. W najbliższym tygodniu odwiedzą nas posłańcy i przekażą list do każdej rodziny. Prosimy o okazanie życzliwości odwiedzającym nas gościom, o przyjęcie listu i o chwilę uwagi nad poruszonym tam problemem współodpowiedzialności. Wierzymy, że pomoże nam to w budowaniu dobrych wzajemnych relacji i w tworzeniu żywego Kościoła jakim jest parafia.

SKUTECZNIEJSZE POROZUMIEWANIE SIĘ JEST MOŻLIWE!!!

Bez lęku możesz rozmawiać i przedstawiać swoje racje. Twoje wypowiedzi mogą być bardziej zrozumiałe a co ważniejsze traktowane poważniej niż dotąd. Rozmowy w rodzinie, z małżonkiem, z dziećm mogą być bardziej owocne. Nie musisz przeżywać porażki w kontaktach z innymi. Zapraszamy na sesję o komunikacji. Możesz poznać i przećwiczyć zasady wzajemnego porozumiewania się. Zajęcia będą prowadzone przy parafii św. Mikołaja. Początek w piątek, 17 listopada o godz. 16.00 w salce katechetycznej. Kolejne dni to sobota i niedziela w godz. do uzgodnienia. Zapisy u księży. Zapraszamy:)

 

Wspierajmy inicjatywy młodzieży!!!!

Warto wesprzeć młodzież z naszej parafii zorganizowaną w Ruchu Światło-Życie. Przez najbliższ dwie niedziele będą rozprowadzać znicze na placu przy kościele. W ten sposób chcą zgromadzić środki na dalszą swoją formację. Uważamy, że inicjatywa młodych jest ciekawa i życzymy powodzenia :)

Wieczór Uwielbienia

Inicjatywa "Różaniec do granic" zostawiła bogate w duchowe przeżycia wspomnienia. Chcemy przedłużyć tę modlitwę - wprawdzie w mniejszym zakresie ale nie w mniejszej głębi - i zaprosić wszystkich do naszego kościoła 13 pażdziernika na godz. 18.00. Tematem i osnową całej modlitwy będą słowa: "RÓŻANIEC BEZ GRANIC". Oprawę muzyczną zabezpiecza jak zwykle nasza schola "Przyjaciel". Zabierzmy ze sobą różańce i dużo pogody serca.

Z A T R O S K A N I E

"Wzajemna troska jednoczy" - to hasło, towarzyszyć nam będzie przez najbliższy czas. Troska o siebie nawzajem jest konieczną płaszczyzną do rozwoju wiary. W święto MB Różacowej chcemy zwrócić uwagę na wzajemną troskę o nasze życie duchowe. Chcemy zachęcić do refleksji nad potrzebami drugiego człowieka i modlitwy za niego. Zrobimy to w kościele po każdej Mszy św. oraz zachęcamy aby też zatroszczyć się bliźnich w domu. Niech Maryja przyjmie naszą modlitwę różańcową i będzie wzorem wzajemnego zatroskania o siebie.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU DUSZPASTERSKIEGO W PARAFII

Wszystkim ruchom działającym przy parafii składamy podziękowanie za troskę o formację swoich członków a przede wszystkim za otwartość, integrację i wkład w budowę podstawowej wspólnoty Kościoła jaką jest parafia. Prosimy Boga za każdy ruch aby wzrastał liczebnie i rozwijał się duchowo. Prosimy o błogosławieństwo dla całego dzieła ewangelizacji, które nazywamy Programem Odnowy Parafii. Wszystkie te sprawy złóżmy w ręce naszej najlepszej Matki, Maryi. Pod Twoja Obronę...

Chcemy podziękować Panu Bogu za dar kapłanów i chociaż dwóch bliskich nam posłał na inne miejsce to zaraz otrzymaliśmy: ks. Grzegorza i ks. Tomasza. Ks. Grzegorz Szlązak, 7 lat kapłaństwa, przyszedł z Tarnogrodu a pochodzi z parafii Turowiec. Ks. Tomasz Kąkol, 6 lat kapłaństwa, przyszedł z parafii Stary Zamość a pochodzi z Komarowa. Obydwu przyjmujemy z otwartymi sercami, otaczamy modlitwą i życzymy zadowolenia z posługi w naszej parafii. Czujcie sie tu dobrze - tak jak usiebie, bo jesteście u siebie:)

27. Pielgrzymka Ruchu dla Lepszego Świata mogła się odbyć w tym roku dzięki życzliwości i gościnności naszych parafian. 19 i 20 sierpnia gościliśmy 280 delegatów z parafii położonych na terenie całej Polski. Dziękujemy wiernym za ogromny trud organizacji pielgrzymki. Dziękujemy za noclegi, za poświęcony czas oraz wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy instytucjom państwowym podległym pod Urząd Miasta, Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe, dziekujemy tez prywatnym przedsiębiorcom za pomoc. Dziękujemy wielu osobom z poza naszej parafii a szczególne podziękowanie kierujemy do samych pielgrzymów za to, że chcieli przyjechać do nas i umocnić nas świadectwem swojej wiary i zaangażowania w swoich macierzystych parafiach. Wszystkim za wszystko niech Bóg błogosławi!

Kolejny „Wieczór Uwielbienia” odbędzie się już w piątek, 26 maja, początek Mszą św. o godz. 18.00. Staniemy przy Jezusie wraz z Maryją, której też dotyczyły pełne ufności i pokoju słowa: „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie...” Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą się poczuć błogosławieni czyli szczęśliwi 

Krzyż,który trzymał schorowany już papież Jan Paweł II podczas ostatniej Drogi Krzyżowej za Jego życia, peregrynuje po wszystkich parafiach naszej diecezji. Odwiedziny krzyża poprzedzane są rekolekcjami ewangelizacyjnymi. Parafie należące do Dekanatu Hrubieszów Południe przyjmą krzyż w następujących dniach:

14 maja 2017 - Hostynne, par. Świętego Jana Chrzciciela. 15 maja 2017 - Werbkowice, par. Świętego Michała Archanioła. 16 maja 2017 - Gozdów, par. Miłosierdzia Bożego. 17 maja 2017 - Terebiń, par. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. 18 maja 2017 - Hrubieszów, par. Świętego Stanisława Kostki. 19 maja 2017 - Hrubieszów, par. Świętego Mikołaja. 20 maja 2017 - Hrubieszów, par. Ducha Świętego. 21 maja 2017 - Czerniczyn, par. Świętego Jana Chrzciciela. 22 maja 2017 - Cichobórz, par. Świętego Maksymiliana Kolbego. 23 maja 2017 - Kryłów, par. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. 24 maja 2017 - Mircze, par. Zmartwychwstania Pańskiego.

Rekolekcje ewangelizacyjne przed peregrynacją krzyża w naszej parafii będą w dniach: 16-18 maja i poprowadzi je ojciec duchowny WSD ks. kan. Stanisław Kupczak.

 

Słowa wypowiedziane na powitanie Krzyża:

„Jezus nas nie oszukuje, nie zostawia nas samych na krzyżu. On potrafi przemienić ciemne noce smutku w poranki nadziei. Przyjęty krzyż rodzi zbawienie i owocuje spokojem. Krzyż bez Boga przygniata, z Bogiem daje odkupienie i zbawia”(Jan Paweł II, 1998r.).

Dziś nasza parafia przyjmuje Krzyż, który towarzyszył Ojcu Świętemu w ostatnich dniach życia. Ten krzyż był obecny w jego modlitwie i cierpieniu. Święty Papież odkrywał mu swoją duszę - a Ukrzyżowany Chrystus odkrywał mu drogę do swojego nieba… Z tym krzyżem wszedł w zażyłość i jemu powierzył swe tajemnice.Jezu Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, oddajemy Ci teraz nas samych. Znasz i przenikasz nas. Ty wiesz, jak wielka i niezrozumiała jest dla nas tajemnica Krzyża. Jakże trudno jest nam być świadkiem Twojej Ukrzyżowanej Miłości. Jezu, weź nas takimi, jakimi jesteśmy. Weź i zmieniaj….Polecamy całą parafię św. Mikołaja. Polecamy poszczególne wspólnoty: KŻR, Neokatechumenat, Wspólnotę Krwi Chrystusa i Franciszkański Zakon Świeckich. Polecamy Legion Maryi, Domowy Kościół wraz z Oazą młodzieżową i LSO. Polecamy Chór parafialny, scholę młodzieżową „Przyjaciel” i scholę dziecięcą. Polecamy Radę Duszpasterska i posługę Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego. Panie Jezu, prosimy także: Odnawiaj nasze wspólnoty rodzinne, szczególnie te, które przeżywają rozłąkę z powodu poszukiwania pracy w odległych zakątkach kraju i za granicą. umacniaj samotnych i chorych, wypełnij miłością nas kapłanów, osoby konsekrowane i każdego, kto czuwa dziś przy Twoim Krzyżu. W szczególny sposób prosimy o łaski dla zgromadzonej tu młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Niech przez posługę ks. Biskupa, namaszczenie i gorliwą modlitwę zstąpi na nich Duch Święty, umacniając ich na drodze chrześcijańskiego życia. Ekscelencjo, księże Biskupie, który wprowadziłeś Papieski Krzyż Wielkopiątkowy w progi naszej świątyni, prosimy, poprowadź dalszą część naszej modlitwy

Podziękowania:

Pragnę wyrazić moje uznanie dla ks. Biskupa Mariusza za niemal codzienne towarzyszenie Krzyżowi podczas Jego peregrynacji po diecezji i podziękowanie za obecność dzisiaj z nami. Dziękuję kapłanom za modlitwę i świadectwo wspólnoty jaką tworzymy. W tym miejscu chciałbym serdecznie uściskaćmoich współpracowników, księży: ks. Mariana Wyrwę, ks. Pawła Zawadę, ks. Pawła Kubiszyna, ks. Antoniego Kota a także ks. Edwarda Wójcika, ks. Aleksandra Miszczaka, Ks, Jana Krawczyka, ks. Stanisława Kołodziejczyka oraz ks. Stanisława Kupczaka, który prowadził rekolekcje przed peregrynacją. Niech mi będzie wolno też na ręce ks. Wicedziekana Marka Giergiela, proboszcza par. Ducha św. podziękować księżom gościom: Ks Adamowi Siedleckiemu, proboszczowi z Werbkowic, ks. Stanisławowi Solilakowi, proboszczowi z Gozdowa, ks. Pawłowi Wróblowi, proboszczowi z Hostynnego, ks. Wiesławowi Zborowskiemu, proboszczowi z Terebinia, ks. Maciejowi Nizio, proboszczowi z Czerniczyna, ks. Danielowi Pachla, proboszczowi z Cichobórza, ks. Stefanowi Kukowi, proboszczowi z Kryłowa, ks. Tomaszowi Giergielowi, proboszczowi z Mircza a w szczególny sposób o. Wiktorynowi Krysa, który na terenie dekanatu pełni rolę kustosza Krzyża. Bardzo serdecznie i gorąco dziękuje ks płk. Prałatowi Andrzejowi Puzonowi, kapelanowi WP i proboszczowi z par. WNMP. Bardzo się cieszę z obecności najbliższego sąsiada ks. Jana Kota, proboszcza parafii prawosławnej w Hrubieszowie. Wreszcie dziękuję moim drogim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Dziękuję chórowi na ręce s. Marii. Służbie liturgicznej, p Kościelnemu Karolowi, pani w Kuchni. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za sprzątanie, dekoracje Kościoła i dar ołtarza. I wam droga młodzieży za solidne przygotowanie się do bierzmowania składam podziękowanie na ręce katechetów a szczególnie ks. Pawła Zawady. Jego nieoceniony wysiłek, konsekwentna postawa od pierwszego do ostatniego dnia przygotowania wzbogaciła każdego i każdą z was w dobre owoce, z których będziecie czerpać. Na zakończenie dziękuję KRZ za transmisje peregrynacji a przez to za umożliwienie przeżywania jej z nami wielu radiosłuchaczom, którym też życzymy pokoju i chrześcijańskiej nadziei.

"O Matko Opieki! Ty poznałaś najlepiej ludzką niedolę, stając się Matką siedmiu boleści. Wejrzyj na nasze potrzeby i wyjednaj nam u Twego Najmilszego Syna łaski, o które Cię dziś prosimy. . .Najświętsza Dziewico, czcimy Cię w Zamojskiej Katedrze jako Matkę Opieki. Tyś Niepokalana Maryjo przez wieki otaczała Swą opieką wierny lud zamojski. Niech i dzisiaj doznamy Twej pomocy, orędownictwa i pośrednictwa. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen".

Słowa tej modlitwy towarzyszyć nam będą w pielgrzymce do Katedry Zamojskiej, która jest wyrazem wdzięczności za 25 lat Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Udajemy sie tam 6 maja 2017r. Program uroczystości: 18.00 - Msza św., 19.00 - procesja różańcowa, 20.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, 21.00 - Apel Jasnogórski. Zapraszamy szczególnie mieszkańców Hrubieszowa i okolic.

"Tydzień Biblijny" przypomina o czytaniu Pisma św. Bóg chce być z tobą w swoim Słowie. 

List do Galatów, rozdział 5, werset 1:

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!

W dniach 28-30.04. b.r. ekipa z naszej parafii wyjeżdża do Kazimierza Dolnego aby poprowadzić sesję "Idźcie i głoście". Jest to przewodni temat duszpasterski w bieżącym roku. Potrzebujemy dużo światła i mocy Ducha św. a więc dużo modlitwy. Każdego, kto mógłby prosimy o wsparcie. Bóg zapłać :). Zechcemy uświadomić słuchaczom ich chrześcijańską tożsamość oraz wypływające z tąd powołanie do głoszenia Chrystusa. Następnie w oparciu o naukę papieża Franciszka wskażemy jak należy to robić uwzględniając wydarzenia codziennego życia.

 

W I E C Z Ó R    U W I E L B I E N I A

"Pokój Wam!!!", to słowa, które usłyszeli uczniowie z ust Zmartwychwstałego Pana. Czy są ważne? Czy to ma jakieś znaczenie dla mnie? Co tak naprawdę oznaczają? Te i inne pytania znajdą swoją odpowiedź już w piatek, 18. kwietnia podczas kolejnego Wieczoru Uwielbienia. Zapraszamy do kościoła św. Mikołaja jak zwykle na godz. 18.00. Życzymy gorącej modlitwy i zjednoczenia z Jezusem przynoszącym prawdziwy pokój.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 2017

Chrystus Zmartwychwstał!!!

Pójść za Nim. Zmartwychwstać ze swoich grzechów, z niedobrych przyzwyczajeń, zostawić wszystko co mroczne, życie zacząć od nowa... któż z nas tego nie pragnie?. Życzymy Wam realizacji tej nadziei. Życzymy pełni życia w blasku Chrystusa Zmartwychwstałego. Życzymy wzniosłych marzeń i radości z ich spełnienia. Życzymy rodzinnego ciepła i satysfakcji ze wspólnego naszego domu któremu na imię Polska.

Liturgia Wielkiego Tygodnia mogła się odbyć w tak czytelny sposób dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób.

Naszą uwagę skupiała dekoracja kościoła, dopasowana do przeżywanych wydarzeń. Doskonałe nagłośnienie w kościele i na zewnątrz pomogło w modlitwie. Dużo dynamiki wprowadzał śpiew i granie młodzieży. Wiele inspiracji do refleksji i rozważań adoracyjnych zostawili nam członkowie Drogi Neokatechumenalnej. Wszystkim wymienionym składam serdeczne Bóg zapłać ! Robię to na ręce ks. Mariana pilnującego tych spraw.

Naszą wizytówką było piękno sprawowanej liturgii. Atmosfera właściwej powagi z dopracowanych tekstów, gestów kapłańskich widoczna była przy zaangażowaniu grupy Oazowej i wspólnoty Domowego Kościoła a także Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci i lektorzy, poprzez uroczyste stroje i postawę dodali liturgii właściwego blasku. Wszystkim tu wymienionym składam serdeczne podziękowanie. Chcę zrobić to na ręce opiekuna, ks. Pawła Zawady

Nasza świątynia była zawsze otwarta. Nie brakowało ludzi przy adoracji Pana Jezusa, nie brakowało przy rozważaniach Drogi Krzyżowej. Za tę aktywność pragnę podziękować członkom Kół Żywego Różańca, przedstawicielom różnych grup społecznych i zawodowych z terenu naszego miasta. Podziękowanie to składam na ręce koordynatora całości, ks. Pawła Kubiszyna.

Przeżyte Uroczystości zostały już wcześniej omodlone na adoracjach prowadzonych przez jedne z najdłużej działających wspólnot w parafii: FŻŚ, LM i WKCH. Dla wszystkich członków tych grup, za wytrwałą modlitwę i zaangażowanie składam serdeczne podziękowanie na ręce opiekuna - ks. Antoniego.

Dziękuję wszystkim, którzy pod kierunkiem Organistki przygotowywali śpiewy. Zarówno chórzystom jak i dziecięcej scholi za czas spędzony na próbach i w czasie liturgii. Na ręce s. Marii składam serdeczne Bóg zapłać!.

Dziękuję p. Janowi za posługę kościele, p. Ani za posługę w sklepiku i p. Hannie za pracę w kuchni. Dziękuję wszystkim, pojedynczym osobom, które z potrzeby serca interesowały się, przychodziły i pomagały. Dziękuję naszym parafianom, którzy doświadczeni chorobą mogli jedynie łączyć się z nami duchowo i wspierać przez ofiarowywanie swoich cierpień.

Szczególnie dziękuję osobom z PZK zatroskanym o koordynację wszystkich działań w parafii, które we współpracy z Radą Parafialną stymulują proces jej odnowy.

Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!

 

Życzenia na Wielkanoc

Orędzie Wielkanocne nie wyczerpuje się w obietnicy przyszłego nieba stanowiącej fundament dla osób głębokiej wiary, ale obwieszcza też zwycięstwo nad złem już teraz, co jest wartością także dla mniej wierzących. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy z jednej strony spełnienia nadziei nieba a z drugiej wiele łask tu na ziemi. To co bolało niech już mniej boli. To co martwiło niech też już mniej martwi. A wszelkie dobro co umieralo niech sie odrodzi przez Zmartwychwstanie Jezusa.

Wesołego Alleluja!!!

Duszpasterze Parafii św. Mikołaja:)

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE 

W PARAFII ŚW. MIKOŁAJA 

2-5.04.2015r.

NIEDZIELA

Godz. 8.00 - Msza św. z nauką 

Godz. 10.00 - Msza św. z nauką 

Godz. 11.30 - Msza św. z nauką 

Godz. 13.00 - Msza św. z nauką 

Godz. 18.00 - Msza św. z nauką 

PONIEDZIAŁEK  i  WTOREK - DZIEŃ SPOWIEDZI

Spowiedź św. od godz. 7.30 i dalej: pół godz. przed każdą Mszą św.

Godz. 7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 - Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 10.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej

Godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

ŚRODA– ZAKOŃCZENIE 

Komunia generalna; Możliwość uzyskania odpustu zupełnego; Dzień wdzięczności Bogu i Rekolekcjoniście.

Godz. 7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 - Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 10.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej

Godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 9.00 

– zgłoszenia przyjmujemy do środy włącznie.

 

Proponujemy odsłuchanie kazania wygłoszonego przez ks. Stanisława Zająca w pierwszym dniu naszych rekolekcji:)

Aby odsłuchać należy skopiować link https://drive.google.com/open?id=0B2yjVcAijUwxWHM0LUF1a3pOcWc

a następnie wkleić go w pasku adresu strony.

 

Proponujemy odsłuchanie kazania z drugiego dnia rekolekcji. Z linkiem należy postąpić jak wyżej

https://drive.google.com/open?id=0B2yjVcAijUwxWGpQcUNmUUlZdVk


Proponujemy odsłuchanie kazania z trzeciego dnia rekolekcji. Z linkiem należy postąpić jak wyżej

https://drive.google.com/open?id=0B2yjVcAijUwxaVkxUWFCckJBd00


Proponujemy odsłuchanie kazania z czwartego dnia rekolekcji. Z linkiem należy postąpić jak wyżej

https://drive.google.com/open?id=0B2yjVcAijUwxVTJhVkhGSThoOFE

 

 Kolejny Wieczór Uwielbienia w Parafii...

Bóg pozwala się zobaczyć. Dar ten jest dla ludzi czystego serca. To wielkie wyróżnienie kontemplować będziemy w czasie Wieczoru Uwielbienia, w piątek 17 marca, początek jak zwykle o godz. 18.00. Wierzymy, że znajdziesz czas na wspólne duchowe przeżycia. "Błogosławieni czystego serca..." to prawdziwe wyzwanie dla Ciebie. Zapraszamy:)

IDŹCIE I GŁOŚCIE

to temat kolejnej sesji o tożsamości powołaniu chrześcijanina. O tym do czego zaprasza mnie i Ciebie Pan Bóg. Spotkajmy sie w sobotę 18 marca o godz. 9.00 w salkach przy plebanii w parku. ZAPRASZAMY

Panie, okaż nam miłosierdzie swoje...

BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI....


ABY PRZEKONAĆ SIĘ O TYM JAK WIELKIE TO BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRZYJDŹ NA KOLEJNY WIECZÓR UWIELBIENIA, KTÓRY ODBĘDZIE SIE W NASZYM KOŚCIELE 18.02.2017, POCZĄTEK O GODZ. 18.00.  MIŁOSIERDZIE WYMAGA POCHYLENIA SIĘ NAD DRUGIM CZŁOWIEKIEM ALE JAKŻE TEGO NIE CZYNIĆ SKORO ZAWIERA TO W SOBIE NOWE ŻYCIE (por. słowa hymnu na ŚDM).

PRZEKAŻ TĘ INFORMACJĘ ZNAJOMYM I PRZYJDŹCIE RAZEM - ZAPRASZAMY!

TOŻSAMOŚĆ CHRZEŚCIJAŃSKA

to temat sesji formacyjnej, którą organizujemy w naszej parafii dla wszystkich osób zaangażowanych w ruchy i wspólnoty działające u nas. Spotkania rozpoczną się w piątek, 03 lutego o godz. 17.00 w salce przy plebanii w parku. Modlitwą ogarniajmy prowadzących, uczestników i owoce sesji.

Błogosławieństwo Słowa

to szczególny dar, jaki zostawimy rodzinom naszej parafii podczas wizyty duszpasterskiej. W tym roku w każdym domu odczytamy fragment Ewangelii św. Jana (J10.11-14) i uświadomimy sobie, że Jezus - Dobry Pasterz jest zawsze z nami. W modlitwie poprosimy abyśmy tego nie zapomnieli i zawsze odczuwali Jego obecność. To ważne, aby na czas kolędy rodziny mogły poczuć się "domowym kościołem". W naszej parafii są też rodziny zrzeszone we wspólnoty Domowego Kościoła. One to w czasie wizyty duszpasterskiej będą miały swoją funkcję w kościele a mianowicie: dawanie świadectwa wiary i milości oraz prowadzenie modlitwy za rodziny. 

Boże Narodzenie  - życzenia...

Dziecię Jezus przynosi pokój, przynosi miłość. Przynosi to wszystko stając się człowiekiem. On, Syn Boży przyszedł do nas i stał się jednym z nas.  Święta Bożego Narodzenia pokazują jak głęboko trzeba wejść w historię życia drugiego człowieka; jak trzeba stać się empatycznym albo po prostu dobrym człowiekiem aby zagościł pokój i pojawiła się miłość. Trzeba być „dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole” (św. Brat Albert).  Przykładem takiej postawy niech będzie dla nas św. Brat Albert, opiekun bezdomnych. On, ceniony malarz, artysta postanowił stać się jednym z nich. Przyszedł do nich i zamieszkał z nimi. Niech on patronuje nam na drodze naszego życia. Niech zagości w nas pokój i miłość. Niech Boże Narodzenie dokona się w naszych rodzinach, w naszym społeczeństwie i całej naszej Ojczyźnie. Duszpasterze: ks. Antoni, ks. Marian, ks. Paweł, ks. Paweł i ks. Wiesław.

 

Podziękowania:

ks. Marianowi za dekoracje kościoła, ks. Pawłowi Z. za przygotowanie Liturgii, ks. Pawłowi K. za organizowanie całości, ks. Antoniemu za modlitwę.

p. Kazimierzowi Łopockiemu i p. Jarosławowi Pirogowiczowi za wykonanie nowej szopki

Nadleśnictwu Mircze za ofiarowanie choinek

p. Józefowi Krawcowi, p. Romanowi Juszczakowi, p. Henrykowi Łazorczykowi za przywiezienie i oprawienie choinek

p. Leszkowi Krygielowi za oświetlenie oraz p. Agniesce Pirogowicz i p. Andrzejowi Guzowskiemu za dekoracje i sprzątanie

Dzieciom i młodzieży za udział w żywej szopce

Ogłoszenia:

Jutro o 13.00 Jubileusze małżeńskie

Czwartek o 17.00 w HDK koncert kolęd zespołu Seeking Dreams i Przyjaciele.

Tygodnik „Niedziela”

 

 

JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

odczytany zostanie po każdej Mszy św. w niedzielę Chrystusa Króla. Każdy z obecnych na Mszy św. może otrzymać tekst tego aktu na własność. Zapraszamy do udziału w Nowennie, która odprawiana codziennie po modlitwie wypominkowej przygotuje nas duchowo do tego zawierzenia.

ZADUSZKI CHŁOPSKIE

czyli modlitwa za zmarłych zasłużonych działaczy związanych z kulturą rolną odbędą się w naszym kościele w niedzielę 20 listopada o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą oddać hołd tak znamienitym przodkom i w duchu wdzieczności polecić ich Bożemu Miłosierdziu. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. mgr Rudolf Karaś a Mszy św. przewodniczyć będzie ks. mgr Józef Bednarski - diecezjalny duszpasterz rolników.

Obchody Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski zmierzają do końca. Zapraszamy w piatek, 18 listopada na Mszę św. dziękczynną za obecność Jezusa i Jego Mastki w sercu naszego Narodu. Uroczystości rozpoczną się w kościele o godz. 9.00, potem poświęcenie pamiątkowego drzewka posadzonego na placu przykościelnym a następnie Burmistrz Miasta i ZSM nr 3 zapraszają do HDK.

BŁOGOSŁAWIENI CISI tym błogosławieństwem chcemy osnuć kolejny "Wieczór Uwielbienia" w naszej parafii, który odbędzie się 18 listopada - jak zwykle od godz. 18.00. Listopadowy nastrój, z reguły melancholijny może być błogosławiony jeśli potrafimy oddać swe życie Jezusowi. To On sam zaprasza nas słowami: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście... i uczcie sie ode mnie bo jestem cichy i pokornego serca" (Mt 11.28). 

Zapraszamy :)

 


Listopad skłania nas do modlitwy za zmarłych ale też i do głęszej reflekscji nad własnym życiem. Pomocą będą KATECHEZY EWANGELIZACYJNE prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu, na które serdecznie zapraszamy. Spotkania odbywać się będą trzy razy w tygodniu (niedziela, wtorek i czwartek) po Mszy św. o godz. 18.00. Pierwsze już 6. listopada. Jeśli poszukujesz sensu życia, jeśli czujesz że zgubiłeś Boga, jeśli zależy Ci na wierze to przyjdź. Czekamy:).

Wieczór Uwielbienia


Zapraszamy w najbliższy piątek (28.10.godz. 18.00) na wspólną modlitwę uwielbienia Pana za łzy, które sie rodzą w zranionym sercu ale zawsze ocierane są delikatną ręką Boga.  "BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY PŁACZĄ ALBOWIEM ONI BĘDĄ POCIESZENI".

 

Program Renowacji Misji św.

18 – 23 wrzesień 2016 r.

Parafia św. Mikołaja

Prowadzą ojcowie Bernardyni

 

Msze św. i nauki misyjne:

 

Niedziela, godz.:

8.00; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00

 

Poniedziałek – piątek , godz.:

9.00; 11.00; 16.00 (dzieci); 18.00

 

Niedziela – czwartek,

Apel Jasnogórski o godz. 20.45

 

Spowiedź św. w środę, pół godz. przed Mszą św.

 

 

Na czas Misji św. pozdrawiamy się słowami: Szczęść Boże

aby wyrazić wzajemną bliskość

PIELGRZYMKA!!!

18 czerwca, Wierni z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej gromadzą sie wraz ze swoimi Pasterzami w sanktuarium w Łagiewnikach na uroczystości zawierzenia Bożemu Miłosierdziu swoich losów i losów całej Diecezji. Modlitwom przewodniczyć będzie J.E. Ks Bp Marian Rojek. Organizujemy więc jednodniową autokarową pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik. Koszt około 100 zł i zapisy w kancelarii parafialnej. 

"Wieczór Uwielbienia"

Tym razem na zewnątrz kościoła i dopiero od godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego wielbienia Boga, adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie i przeżywania radości ze wspólnoty którą tworzymy. Tego wszystkiego doświadczymy już w najbliższy piatek czyli 10 czerwca b.r. 

ZAPRASZAMY

Planowanie wydarzeń na rok 2016/2017 

rozpoczniemy już w piatek 27.05.2016 r. Przedstawiciele różnych ruchów i grup wchodzący w skład Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego w oparciu o Pismo św. i Nauczanie Kościoła podejmą refleksję nad istotą parafii. Ważne jest aby uświadomić sobie jej wspólnotowy i misyjny wymiar. W tym świetle zobaczymy też gdzie jest nasza parafia: jakie zaszły w niej pozytywne zmiany, a czego nie udało sie osiągnąć przez ostatni rok pracy duszpasterskiej. Spróbujemy zdefiniować jej podstawowy problem i zaplanować wydarzenia, które wychodząc naprzeciw przyniosłyby rozwiązanie. Prosić będziemy Ducha Świetego o ukazanie woli Bożej aby wiedząc czego Bóg oczekuje posłużyć Mu swoja myślą i działaniem. Dlatego na piewrszym miejscu stawiamy modlitwę i prosimy też o nią naszych drogich parafian. Niech te trzy dni (piatek, sobota i niedziela) przyniosą jak najlepsze owoce duchowe dla naszego zbawienia i zbawienia całego świata. Wszystkim za wsparcie składamy serdeczne Bóg Zapłać!

ZJEDNOCZENI W DUCHU

to temat kolejnego wydarzenia w parafii, do którego wprowadzi nas "List do parafian" dostarczony w tym tygodniu do każdej rodziny. Wydarzenie to już w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zostanie szerzej wyjaśnione aby na Niedzielę Trójcy Świętej świadomie wykonać proponowane gesty. Każdy z tych gestów wzmocni naszą tożsamość i pomoże postawić kolejny krok w stronę jedności. Do tego wzywa nas Jezus modlący się w Ogrójcu: "Ojcze spraw aby stanowili jedno..."(J 17.21). Zapraszamy posłańców i wszystkich chętnuch do pomocy w roznoszeniu Listu. Zbiórka w środę 11 maja po Mszy św. wieczorowej w salkach katechetycznych. 

W najbliższy piatek (13 maja) zapraszamy już na 

VII Wieczów Uwielbienia

w naszym Kościele. Jak zawsze rozpoczniemy Eucharystia o godz. 18.00. Tematem będzie "Uwielbienie Boga z najpiękniejsza Kobietą". Gorąca prośba do wszystkich: ubieramy się na biało.

7 maja, w sobotę dzieliliśmy radość z dziećmi z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, które przystąpiły do I Komunii Św. W tym roku było pięcioro dzieci otoczonych rodzicami i rodziną na czele z nauczycielami i katechetami szkoły. Po zakończonej Mszy św. było wspólne zdjęcie a potem rodzice ze wzruszeniem dziękowali Bogu za dzisiejszy dzień. My też dziękujemy rodzicom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci i wspieramy ich naszą gorącą modlitwą. Na dalsze dni, miesiące i lata życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże. 

W dniu 3 Maja

Msze św. odprawiane są w porządku świątecznym czyli o godz.: 8.00; 10.00 (za Ojczyzne, poprzedzona akademią na placu); 12.00; 18.00

I Komunia święta

 

Drogie dzieci, 1. maja po raz pierwszy w życiu przyjdzie do Waszego serduszka Pan Jezus. To wielki zaszczyt być mieszkaniem Boga. Dlatego gratulujemy Wam i cieszymy sie razem z Wami. A Wy, drodzy rodzice, bądźcie dumni z Waszych dzieci i dołóżcie wszelkich starań aby pomóc im gościć Pana Jezusa na zawsze. Pomagajcie im w modlitwie i dawajcie jak najlepszy przykład świętego życia. 

 

W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie zorganizowano sesję „Kościół-Świat”. W sesji uczestniczył Parafialny Zespół Koordynacyjny w liczbie 20 osób. Odpowiedzialnymi za zorganizowanie i przebieg byli: ks. Wiesław Oleszek i p. Wojciech Chwedczuk przy znacznym wsparciu ks. Adama Lewandowskiego. Kościół i świat to dwa obszary gdzie człowiek ma posłannictwo i misję do spełnienia. Chrześcijanin nie może być zamkniętym we własnym projekcie na życie. Chrześcijanin wie, że nie żyje dla siebie ale realizuje wolę Bożą wyrażoną w potrójnej misji Chrystusa: prorockiej, królewskiej i kapłańskiej. 

Uczestnicy sesji przeszli pełną drogę wiary uświadamiając sobie jak w tym czasie zmieniała się ich mentalność i sposób widzenia rzeczywistości. Jest nadzieja, że owocem tego spotkania będzie większe zaangażowanie i aktywność w pracy nad odnową życia duchowego wspólnoty parafialnej. Spotkania zakończono uroczystą Eucharystią.  

Kilka świadectw uczestników sesji "Kościół-Świat"

To była przede wszystkim duchowa uczta, uczta intelektualna, burza mózgów!!! Nie wiedziałem, że Kościół może działać w takiej formie. W formie pracy nad tekstem, zadawania pytań, rozmowy w grupach i wspólnego poszukiwania rozwiązań na zadany temat. I jeśli wyszło, że to zło jest najgorsze, to okazuje się, że można z niego wyciągnąć "plusy ujemne" (ciekawa konstrukcja słowna) z którego można wyprowadzić dobro!!! I ta sesja pomogła mi to zrozumieć! Radosław

Uczestnicząc w sesji „Kościół-Świat” mogłam zebrać w jedną całość wszystkie wiadomości na temat wiary jakie miałam do tej pory i dowiedzieć się jeszcze więcej. Zrozumiałam, że sama niewiele mogę zrobić i jak ważna jest jedność z Kościołem i... Wspólnota. Poczułam niesamowitą radość i szczęście, że nie jestem sama, że we wspólnocie mogę coraz bardziej poznawać Boga. Mariola 

Jestem katoliczką, która stara się czynnie uczestniczyć w życiu Kościoła i swojej parafii. Udział w sesji „Kościół-Świat” uzmysłowił mi „krok po kroku” jakie jest moje powołanie chrześcijańskie i jak ważne jest rozpoznanie własnej „drogi do Emaus”. Budowanie jedności z Chrystusem począwszy od człowieka rozczarowanego i biernego aż po rozpoznającego Boży zamysł, którym jest jedność z innymi ludźmi we wspólnocie, tworzy dopiero świadomego i aktywnego członka Kościoła realizującego Boży plan. A mała wspólnota, jaka stworzyliśmy w czasie tych trzech dni Sesji, pokazała nam w praktyce ile dobra się wtedy tworzy i przekazuje sobie wzajemnie. Bardzo dziękuję za zaproszenie na Sesję. Zofia.

"Kościół-Świat" 

W dniach 22-24 kwietnia odbędzie się sesja formacyjna związana z programem odnowy parafii. Pochylając się nad Pismem Św. oraz dokumentami Urzędu Nauczycielskiego Kościoła będziemy uczyli sie odczytywać wolę Bożą w otaczającym nas świecie. Prośmy Ducha Świętego o światło i moc dla prowadzących i uczestników. Początek w piątek o godz. 17.00. 

Uwaga Katecheci!!!

Zapraszamy na rejonowe spotkane katechetów, które rozpocznie się w sobotę 23 kwietnia Mszą św. o godz. 9.00. Następnie zapraszamy do HDK na dalszą część spotkania. Życzymy błogosławionych owoców z obrad i koleżeńskiego spotkania.

Święty Janie Pawle II módl się za nami!

Modlitwy za przyczyną św. JPII będziemy prowadzić w naszym kościele 16 dnia miesiąca czyli w sobotę 16.04.2016. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której będą odczytane wszystkie kartki z intencjami z ostatniego miesiąca składane do puszki w kaplicy adoracyjnej. Na zakończenie przy papieskiej pieśni będzie mozliwość ucałowania relikwii krwii Ojca Świetego. następna taka modlitwa będzie za miesiąc 16 maja. Już teraz serdecznie zapraszamy do modlitwy i składania kartek z intencjami.

VI Wieczór Uwielbienia,

to kolejna okazja do spotkania z Bogiem                                                                                                                                                                                                                                        zaaranżowana przez młodzież w klimacie braterstwa i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.                                                                                                                                  Początek w piatek 15 kwietnia Mszą św. o godz. 18.00.                                                                                                                                                                                                              ZAPRASZAMY!

1050 lat od Chrztu Polski, 

tę ważną dla nas rocznice chcemy uczcić poprzez wspólną modlitwę. Zapraszamy do naszego kościoła w czwartek na Mszę św. sprawowaną o godz. 12.00. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz, różnych środowisk zawodowych i społecznych, poczty sztandarowe, młodzież a do koncelebry zaproszeni są proboszczowie wszystkich hrubieszowskich parafii. Zapalenie świecy jubileuszowej i odnowienie przyżeczeń chrzcielnych odbędzie się przy XVII wiecznej chrzcielnicy. Kaplani wystapią w starych, juz nie uzywanych ale jakże pięknych, historycznych gotyckich ornatach. Całość uświetni śpiew najstarszej polskiej piesni "Bogurodzica".

Serdecznie zapraszamy.

Chrystus Zmartwychwstał!!!

Pójść za Nim! Zmartwychwstać! Zostawić wszystko co mroczne, życie zacząć od nowa... któż z nas tego nie pragnie?. Życzymy Wam kochani, spełnienia tej wielkiej nadziei. Życzymy wzniosłych marzeń i ich realizacji. Życzymy rodzinnego ciepła, satysfakcji ze swojej parafii i ze wspólnego domu któremu na imię Polska. Duszpasterze.

Spotkanie "Posłańców"

czyli osób roznoszących list do wszystkich parafian, odbędzie się w niedzielę, 31.stycznia po Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy do salek katechetycznych. Tam otrzymamy kolejny numer listu aby roznieść po swoim rejonie. Uwaga: każdy rejon spotyka się w osobnej salce. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie salek.

Dziękujemy za pomoc i polecamy Was w modlitwie...

Chwalmy Pana

Wieczór uwielbienia

Zapraszamy młodzież i nie tylko młodzież.. Zapraszamy do modlitwy i wspólnego śpiewu... Zapraszamy do uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie... Zapraszamy na wspólny, radosny i modlitewno-refleksyjny wieczór... Zapraszamy w najbliższy piątek, 29.01.2016. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. ZAPRASZAMY!

Kochani...

Bóg zstąpił na ziemię i idąc  między wytworami ludzkiej myśli i techniki, między pałacami, między bardziej lub mniej pięknie zbudowanymi domami zatrzymał się w najprostszej stajence. Miejmy więc pewność, że jest w najgłębszych pokładach naszego serca, aż na samym dnie; bezpieczny bo z tamtąd nikt nie może nam Go wykraść. Życzymy tej niezachwianej wiary, poczucia własnej wartości i spokoju serca.  

Duszpasterze parafii św. Mikołaja

Wyjątkowo uroczysty Dzień Papieski w naszej parafii

W niedzielę 11 września włączymy sie w ogólnopolskie obchody XV Dnia Papieskiego. Poza modlitwą i organizowaną zbiórką ofiar na stypendia dla ubogiej, kształcącej sie młodzieży będziemy przeżywać radość z obecności chóru Jubilleum z Lublina. Na to wielkie duchowe i artystyczne przezycie, wspólnota parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie serdecznie zaprasza wszystkich, którzy kochaja się w muzyce i śpiewie.

(Foto - galeria)

Przyjmijcie drodzy Ojcowie 

wyrazy naszej najgłębszej wdzięczności za wszelkie dobro 

jakie zostawiliście w naszej parafii za sprawą wygłoszonych 

Misji Świętych. 

Przyjmijcie też zapewnienie o naszej życzliwej pamięci i modlitwie. 

Niech dobry Bóg prowadzi w przepięknej posłudze głoszenia 

Słowa Bożego i darzy zdrowiem i wszelkimi łaskami. 

Jeszcze raz za serce i podjęty trud Bóg zapłać!

 

Wdzięczni parafianie parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie wraz ze swoimi duszpasterzami..

 

Hrubieszów, 20-27 września 2015r.

(Reportaż foto z Misji - patrz-  Galeria)

Zapraszamy

wszystkich do modlitwy w intencji naszej diecezji.

Pasterską posługę naszych biskupów oraz pracę kapłanów a także sprawy życia osób konsekrowanych i wszystkich wiernych polecajmy Bogu. W  tych intencjach trwajmy na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym wystawionym w kaplicy adoracyjnej we wtorek, to jest 22. września 2015 r. Kościół będzie otwarty już od godz. 7.00 a adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 12.00 - 18.00. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim zatroskanym o życie nasze parafii i całej wspólnoty diecezjalnej. 

Parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie

Program Misji Świętych (20-27.09.2015r.)

 

Niedziela, 20.09.2015. Uroczyste rozpoczęcie.

 7.30 – Godzinki

 8.00 – Msza św. z nauka dla wszystkich

10.00 – Msza św. z nauka dla wszystkich

12.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

 

18.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Poniedziałek, 21.09.2015

7.30 – Różaniec w intencji Misji

 8.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

 9.30– Msza św. z nauka dla wszystkich

11.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

 

15.30– Msza św. z nauka dla dzieci (Szkoła Podst.)

17.45 – Koronka w intencji Misji

18.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

Po Mszy św. nauka dla niewiast

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Wtorek, 22.09.2015

7.30 – Różaniec w intencji Misji

 8.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

 9.30– Msza św. z nauka dla wszystkich

11.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

 

15.30– Msza św. z nauka dla dzieci (Szkoła Podst.)

17.45 – Koronka w intencji Misji

18.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

Po Mszy św. Nabożeństwo Trzeźwościowe i nauka dla mężczyzn

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Środa, 23.09.2015

7.30 – Różaniec w intencji Misji

 8.00– Msza św. z nauka dla wszystkich i aktem pojednania

 9.30– Msza św. z nauka dla wszystkich i aktem pojednania

11.00– Msza św. z nauka dla wszystkich i aktem pojednania

 

14.30 – Spowiedź dzieci

15.30– Msza św. z nauka dla dzieci (Szkoła Podst.)

17.45 – Koronka w intencji Misji

18.00– Msza św. z nauka dla wszystkich i aktem pojednania

Po Mszy św.  nauka dla młodzieży (z gimnazjum i starszej)

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Czwartek, 24.09.2015 (Dzień spowiedzi)

Spowiedź św. na godzinę przed każdą Mszą św.

  7.30 – Różaniec w intencji Misji

  8.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

11.00 – Msza św z nauką dla chorych

W czasie Mszy św. Sakrament Namaszczenia Chorych

 

17.45 – Koronka w intencji Misji

18.00– Msza św. z nauka dla wszystkich

Po Mszy św Nabożeństwo do św. JPII z ucałowaniem relikwii.

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Piątek, 25.09.2015

7.30 – Różaniec w intencji Misji

8.00 – Msza św. za zmarłych

Wypominki i 4 stacje z procesją

Potem czas na odwiedzenie cmentarza

 

17.45 – Koronka w intencji Misji

18.00 – Misyjne Nabożeństwo Przebłagalne

Procesja dokoła kościoła i Msza św.

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Sobota, 26.09.2015

7.30 – Różaniec w intencji Misji

8.00 – Msza św z nauką Maryjną

Po Mszy św. Nabożeństwo do MB

11.00 – Msza św. z nauką dla matek z dziećmi

Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci (0-6lat)

 

17.45 – Koronka w intencji Misji

18.00 – Msza św. z nauka dla małżeństw

Po Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

20.45 – Pieśni Maryjne

21.00 – Apel Jasnogórski

 

Niedziela, 27.09.2015. Uroczyste zakończenie.

7.30 - Godzinki

8.00 – Msza św. dla tych co nie mogą przyjść na godz. 11.00

11.00 – Poświęcenie Krzyża Misyjnego i procesja

Po procesji Msza św. na zakończenie Misji

 

18.00 – Msza św. dla tych co nie mogą przyjść na godz. 11.00

Uwaga:

W czasie Misji świetych godziny niedzielnych Mszy św. ulegną zmianie. 20. września Msze św. sprawowane będą o godz.: 8.00; 10.00; 12.00; 18.00. Natomiast 27 września Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00; 11.00 i 18.00. 

O tej zmianie prosimy powiadomić znajomych. Misje święte to czas święty dla parafii. To 8 dni szczególnej łaski Bożej, która przez posługę misjonarzy umocni wiarę, a dla poszukujących pozwoli ją odnaleźć. O tym też przeczytamy w Liście do parafian, który do każdego domu przyniosą posłańcy. Boże, błogosław naszej parafii i pomóż ucieszyć się owocami tych świętych Misji.

 

Wiele Łask Bożych

i radości ze złożenia wieczystej profesji (ślubów zakonnych) dnia 02.08.2015 r. w Zgromadzeniu Służebniczek Najświętszego Serca Jezusowego - dla naszej parafianki Anny Krawczuk (s. Reginetty).  

Pielgrzymka na Święty Krzyż

Którz nie słyszałby o najstarszym w Polsce sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego położonym w malowniczych Górach Świętokrzyskich. Tam właśnie jedziemy i zapraszamy!!!! Będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej pielgrzymce wspólnot prowadzących program Odnowy Parafii. Nocleg i wyżywienie u rodzin, ciekawy program ćwiczeń duchowych i modlitwy w niedalekiej parafii. Koszt, to tylko cena dojazdu. Wyjazd 22 sierpnia, w sobotę rano a powrót 23 sierpnia w niedziele wieczorem. Zapisy u księży w kancelarii. Zapraszamy. 

Razem z Bogiem i ze sobą...

MODLĄ SIĘ ZA NAS...

196 osób, zjednoczonych z Bogiem na modlitwie i ze sobą poprzez wspólne pielgrzymowanie wyruszyło z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie na uroczystości jubileuszowie w Krasnobrodzie. Wystarczy trzy dni (29.06-01.07.2015r) aby doświadczyli "Kościoła w drodze". Wspieramy ich modlitwą i życzymy też aby pod egidą wspaniałych przewodników (ks. Mariana, ks. Pawła, ks. Łukasza i alumna Artura) bezpiecznie dotarli do celu.

Komunikat 

w związku z przygotowaniem do I Komunii św. 

i Sakramentu Bierzmowania

w roku szkolnym 2015/2016.

      Obecny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Po wakacjach kolejna grupa dzieci i młodzieży rozpocznie przygotowania do pierwszej Komunii św. i bierzmowania. Chcemy przypomnieć ich rodzicom o wskazaniach Kościoła odnoszących się do miejsca udzielania tych sakramentów. 

      Dokumenty Kościoła pouczają, że podstawowym miejscem udzielania sakramentów świętych jest parafia.  W niej wierni wraz z duszpasterzami tworzą środowisko wiary i warunki do uświęcania się. Szczególną formą duszpasterstwa parafialnego jest przygotowanie do pierwszej Komunii św. i bierzmowania. Trwa ono przez cały rok i daje też możliwość głębszego zapoznania dzieci i ich rodziców z życiem parafii. 

     Niestety, w ostatnim czasie pojawiły się praktyki przeciwne tym wskazaniom. Sakramenty św. zaczęto wiązać nie z parafią ale ze szkołą do której dziecko uczęszcza. Ponieważ to parafia a nie szkoła odpowiada za życie duchowe swoich wiernych, pragniemy przekazać co następuje:

1. Dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół poza terenem swojej parafii przystępują do pierwszej Komunii św i bierzmowania w swojej parafii.

2. W związku z tym rodzice zobowiązani są zgłosić dziecko do przyjęcia sakramentów św. w swojej parafii.  Jeszcze w tym roku katecheci rozdadzą dzieciom i młodzieży specjalne deklaracje, które po wypełnieniu należy przynieść do swojego księdza proboszcza. O terminie składania deklaracji powiadomimy w ogłoszeniach.

3. Ponadto informujemy, że młodzież która z różnych racji nie przystąpi do sakramentu bierzmowania, a będzie chciała przyjąć ten sakrament w przyszłości, będzie zobowiązana do rocznego katechumenatu, czyli okresu przygotowania do sakramentu bierzmowania.

      Wierzymy, że rodzice dołożą wszelkich starań  i dopilnują tego aby we wspólnocie parafialnej przeżywać pierwszą komunię św. swoich dzieci i sakrament bierzmowania swojej młodzieży. 

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Drogim Parafianom

i wszystkim czytelnikom naszej strony, składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Niech Zmartwychwstały Chrystus 

wejdzie w Nasze życie i trapiące Nas problemy zamknie w swoim grobie. Niech stanie sie motywem odnowy naszego życia, naszych rodzin i całej parafii. 

Duszpasterze: Ks. Wiesław, ks. Marian, ks. Paweł, ks. Paweł, ks. Antoni, alumn Artur

 

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE 

W PARAFII ŚW. MIKOŁAJA 

22-25.03.2015r.

NIEDZIELA

Godz. 8.00 - Msza św. z nauką 

Godz. 10.00 - Msza św. z nauką 

Godz. 11.30 - Msza św. z nauką 

Godz. 13.00 - Msza św. z nauką 

Godz. 18.00 - Msza św. z nauką 

PONIEDZIAŁEK  i  WTOREK - DZIEŃ SPOWIEDZI

Spowiedź św. od godz. 7.30 i dalej: pół godz. przed każdą Mszą św.

Godz. 7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 - Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 10.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej

Godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

ŚRODA– ZAKOŃCZENIE 

Komunia generalna; Możliwość uzyskania odpustu zupełnego; Dzień wdzięczności Bogu i Rekolekcjoniście.

Godz. 7.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 - Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 10.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej

Godz. 16.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych

Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 9.00 

– zgłoszenia przyjmujemy do środy włącznie.

 

Zmarł ks. kan. Stefan Syrokosz

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zostanie odprawiona w poniedziałek, 16 lutego 2015 r. o godz. 16.00 w parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie, homilię wygłosi ks. prałat Roman Marszalec. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Seniora Jana Śrutwy zostanie odprawiona we wtorek, 17 lutego br. o godz. 12.00 w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Czartowcu. Homilię pogrzebową wygłosi Biskup Pomocniczy Mariusz Leszczyński. Śp. ks. Stefana polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

Ks. kan. Stefan Syrokosz urodził się 18 sierpnia 1940 r.

Na kapłana został wyświęcony przez biskupa Piotra Kałwę w Katedrze Lubelskiej - 31 maja 1964 r.    

Ks. Stefan Syrokosz pracował w następujących parafiach:

Janów Lubelski (01.07.1964 – 02.07.1966) – wikariusz

Nałęczów (02.07.1966 – 28.06.1971) – wikariusz

Rejowiec (28.06.1971 – 01.07.1972) – wikariusz

Lublin Najświętszego Serca (01.07.1972 – 26.06.1975) – wikariusz

Tomaszów Lubelski Zwiastowania NMP (26.06.1975 – 06.06.1978) – wikariusz

Zamość św. Michała Archanioła (06.06.1978 – 07.10.1981) – wikariusz

Czartowiec (07.10.1981 – 12.11.1981) – wikariusz

Czartowiec (12.11.1981 – 19.08.2010) – proboszcz

Hrubieszów Dom Księży Seniorów (19.08.2010) – emeryt

 

MODLITWA I ZABAWA DLA NASZYCH SENIORÓW

8 lutego 2015r. w świetlicy odbył się Dzień Seniora. Dla najstarszych mieszkańców Brodzicy organizatorzy zapewnili Mszę Święta, występ zespołu Polanie z Wolicy, poczęstunek oraz drobne upominki tj. opaski odblaskowe oraz grawerowane długopisy. Tradycyjnie najstarsza Pani Janina Panasiewicz i najstarszy Pan Tadeusz Gorszkowski otrzymali dodatkowe kwiaty i prezenty.
Organizatorami uroczystości byli Sołtys, KGW i OSP w Brodzicy. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni Goście: Pan Wójt Jan Mołodecki z Małżonka, ks. Wiesław Oleszek, Danuta Gerynowicz - kierownik GOPS, Zespół Polanie z Wolicy, Radny RG Piotr Sendecki.

Czas SOLIDARNOŚCI

25 i 25 styczeń to wyjątkowe dni dla naszej parafii. Gościmy relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika, duszpasterza ludzi pracy i Solidarności. Dziekujemy za tę możliwość spotkania ze świętym Kapłanem i Jego ewangelicznym przesłaniem: "Zło dobrem zwyciężaj". Dziekujemy za ukazanie solidarności jako podstawowej zasady życia społecznego. Dziekujemy za piekną uroczystość i głębokie przeżycia, które dostarczyli nam organizatorzy na czele z p. Radkiem Wysockim - przewodniczącym Hrubieszowskiego Oddziału Solidarności. 

Nowa Rada Duszpastersko-Ekonomiczna w Parafii

Z końcem 2014 r wygasła 5. letnia kadencja dotychczasowej Rady co skłania nas do podziękowania za solidną, odpowiedzialną pracę wszystkim jej członkom. W dniu 21 stycznia nastąpiło zaprzysiężenie nowej Rady, która składa się z 15 osób i reprezentuje wszystkie środowiska i rejony naszej parafii. Więcej na ten temat w zakładce: Rada Duszpasterska. Na owocną posługę radnych upraszamy Boże Błogosławieństwo.

Drodzy Parafianie, Goście i Czytelnicy naszej strony!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Dużo szczęścia i radości, niech na zawsze pokój gości. Z kapłańskim błogosławieństwem - Wasi Duszpasterze.

Odpust ku czci św. Mikolaja

Uroczysta Msza św. odpustowa odprawiona będzie 6 grudnia o godz. 18.00. Poprosimy św. Mikołaja aby czuwał nad Parafią i każdego dnia pamiętał o prezentach - jest przecież naszym Patronem. Napewno tak jak mysli o dzieciach, tak samo pamieta i o nas dorosłych. On wie jakich łask nam potrzeba i za wszystkimi zastuka do nieba. Jeszcze raz zapraszamy każdego z Was, na tem wyjatkowy grudniowy Odpust. 

ACCORD

to nazwa zespołu wokalnego, który w I Niedzielę Adwentu uczestniczył w Eucharystii, prezentując przepiękne głosy. Artyści pochodzący z Tarnopola (Ukraina) zbierali po każdej Mszy św ofiary na pomoc osobom, które ucierpiały w czasie działań wojennych. Odjechali do domu z miłym wrażeniem dzięki ogromnej życzliwości i otwartości naszych parafian. Pamiętajmy w modlitwie o walczących na froncie i całej Ukrainie. Kilka zdjęć z występu Gości w zakładce "Galeria".

"WARTO"

to nazwa grupy teatralnej prowadzonej przez ks. Mariana Wyrwę, wikariusza parafii św. Mikołaja. Grupa ta zaprasza na spektakl p.t.: "Sybir - nie wiadomo co będzie". Premiera w HDK już w niedzielę, 23 listopada o godz. 16.00. Wstep wolny. A więc do spotkania :)

MSZE ŚWIĘTE NA CMENTARZU W HRUBIESZOWIE BĘDĄ: 

1 listopada, w sobotę o godz. 12.00

2 listopada w niedzielę o godz. 14.00

Zmarłych polecamy w modlitwie wypełniając kartki wypominkowe, które można nabyć i od razu złożyć przy stoliku na cmentarzu z tabliczką: Parafia św. Mikołaja. Dyżury przy stoliku będą w sobotę w godz. 8.00 - 12.00 a w niedzielę w godz. 9.00 - 14.00. 

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE... TRWAJĄ!!!

Okazuje się, że podejmowane treści zaczynają funkcjonować w codziennym życiu Rekolektantów. Coś sie dzieje... Dzieje się w nas, w naszych rodzinach, w środowisku gdzie przebywamy. Mnoży sie dobro, które nosiliśmy w naszych sercach, dotąd nieśmiało i ukrycie. Teraz stać nas na zmiany.... - mówią uczestnicy rekolekcji. Tak rzeczywiście jest, zauważamy to i CHWAŁA PANU!!! 

Dziękujemy Organizatorom, Sponsorom, Uczestnikom i modlimy sie o błogosławieństwo dla Nich. Uczestników zachęcamy do rozpalania tej Bożej iskry poprzez włączenie sie w aktywne życie parafii i kontakt z wybrana przez siebie wspólnotą.

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE

W dniach 24-26 października 2014 r. w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie odbywać się będą rekolekcje ewangelizacyjne. Skierowane są do wszystkich zainteresowanych z terenu Hrubieszowa i okolic, a także z całej diecezji i spoza jej granic. Prowadzić je będzie ks. Marek Zajdel, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Rymanowie Zdroju oraz Barbara i Jarosław Chrobakowie - małżonkowie z Domowego Kościoła.

Forma rekolekcji jest inna niż w dotychczas przeprowadzanych w Hrubieszowie. Opiera się w znacznej mierze na spotkaniach w małych grupach. Z tego też powodu poza Eucharystią, która sprawowana będzie w kościele parafialnym, korzystać będziemy z pomieszczeń przylegającego do niego Zespołu Szkół nr 2 (dobrze znany wielu osobom „Staszic”). 

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 24 października o godz. 17.00 i trwać będą do ok. godz. 16.30 w niedzielę. Dla wszystkich uczestników w sobotę oraz niedzielę przewidziany jest obiad. Ponadto w przerwach między poszczególnymi spotkaniami będzie możliwość wypicia herbaty i kawy. Organizatorzy zapewniają opiekę do dzieci, a także noclegi dla osób, które przyjadą z oddalonych od Hrubieszowa miejscowości.

Uczestnictwo w rekolekcjach nie wiąże się z żadną opłatą. Prosimy, aby osoby posiadające Pismo św. zabrały je ze sobą.

Zapraszamy serdecznie

Organizatorzy

SPOTKAJMY PASTERZA...

Pod tym hasłem odbyła się wizytacja naszej parafii z księdzem biskupem Marianem Rojkiem. Mogliśmy spotkać się z naszym Pasterzem przychodząc do kościoła ale tekże poprzez pisanie listów o osobistym doświadczeniu wiary. Niech Bóg błogosławi wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania a Księdza Biskupa niech umacnia w posłudze. 

Sprawozdanie Proboszcza przy okazji wizytacji par. św. Mikołaja w Hrubieszowie przez 

J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka w 2014r.

      W radości Zmartwychwstania jaką niesie niedziela, staje przed Tobą czcigodny Ojcze wspólnota wiernych z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Niesiemy ze sobą 614 lat tradycji. Minione 6 wieków to czas błagania udręczonego ludu tej ziemi. Historia nie szczędziła najazdów tatarskich, tureckich, szwedzkich, nie szczędziła zaborców austriackich, rosyjskich, nie szczędziła pożarów miasta i świątyń, nie szczędziła też strat i cierpienia, które przyszły 

w pierwszą i drugą wojnę światową. Na tej ziemi nie brakowało problemów wynikających z różnorodności kultur, religii i grup etnicznych. Wystarczy wspomnieć, że spis ludności miasta przeprowadzony w roku 1879 wykazał: 4984 żydów, 1706 prawosławnych, 1515 katolików, 3 protestantów i tak było przez XVIII, XIX i początek dwudziestego wieku. W pewnym okresie parafia nie miała swojego miejsca kultu i przygarnięta została przez dominikanów. Po kasacie dominikanów wierni zaadoptowali tę właśnie świątynię będącą pod wezwaniem św. Mikołaja, na swój kościół parafialny (1786r.).  Do kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja przyszła więc parafia pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej, przyszła wraz ze swoim obrazem znajdującym się dziś w głównym ołtarzu. Z biegiem czasu doszło do tego, że parafia przejęła wezwanie św. Mikołaja a uroczystości odpustowe zostały przy Matce Bożej Szkaplerznej.

     Czcigodny Ojcze, w tym miejscu wymienię powojennych księży proboszczów, których najstarsi parafianie jeszcze pamiętają: ks. Florian Gąsiorowski, ks. Franciszek Osuch, ks. Stanisław Chomicz, ks. Edward Kłopotek, ks. Marian Goral, ks. Kazimierz Gawlik. Pierwsi byli świadkami tego, jak parafia z bólem odradzała się ze zniszczeń wojennych. Ci ostatni z radością patrzyli jak ta sama parafia, już jako matka rodzi swoje dzieci i tak: w 1982 r. powstała z niej parafia MBNP a w 2011 r. powstały z niej: parafia Ducha św. i parafia św. Stanisława Kostki. Tak więc w ostatnich latach z 18000 pozostało zaledwie 7600 wiernych. 

Obecnie posługę duszpasterską w parafii pełnią: ks. Wiesław Oleszek, proboszcz; ks. Antoni Kot, długoletni kapelan szpitala i wikariusze: ks. Marian Wyrwa, ks. Paweł Zawada i ks. Paweł Kubiszyn.. Na ul. Polnej mieszkają Siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, które pracują w charakterze organistki i katechetek. Na terenie parafii są dwie szkoły średnie, dwa gimnazja, jedna szkoła podstawowa, jeden Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych i trzy przedszkola. Dzieci i młodzież w ilości zbliżonej do 3 tysięcy katechizuje 13 katechetów duchownych i świeckich. W sąsiedztwie kościoła znajduje się Zespół Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica z którym parafia ściśle współpracuje udostępniając też kilka pomieszczeń nowej plebanii na sale do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Pozostała część pomieszczeń plebanii służy diecezji jako Dom Seniora i zamieszkiwana jest przez siedmiu kapłanów. 

      Drogi Ojcze,  mamy dziś możliwość  powiedzieć Ci o tym co nosimy w naszych sercach. Wiemy, że jesteś wybrany przez Jezusa Chrystusa . Słyszeliśmy o tym jak wiele robisz aby być dobrym Pasterzem. Chcesz pielgrzymować z nami po drogach wiary. Chcesz słuchać. Dlatego cieszymy się z dzisiejszego spotkania. Na modlitwie prosiliśmy Boga aby nas słabych, grzesznych , zalęknionych otworzył na to spotkanie. Nie chcemy tu prezentować siebie, ale łaskę Bożą, która w nas działa. W tym właśnie duchu napisaliśmy listy o wierze, jej motywach i owocach w naszym życiu. Przy tym pisaniu niejeden z nas sięgnął myślą wstecz, do  lat dawnych, do doświadczeń z dzieciństwa, wspomniał na swoja mamę czy tatę, na rodzinę w której się wychował. Dla nas te listy to też szkoła otwarcia się, otwarcia, które w dzisiejszej dobie tak trudno przychodzi. 

      Księże Biskupie, chcemy powiedzieć, że trudne doświadczenia z historii i obecnie trudna sytuacja ekonomiczno - polityczna znacząco wpływa na życie rodzin. Często kosztem rozwoju duchowego, koncentruje się uwagę na zapewnieniu sobie środków do przeżycia. Wiele osób musi wyjeżdżać za granicę, inni muszą pracować w niedziele i święta, inni są zdesperowani bezskutecznym poszukiwaniem pracy. Na całe miasto, są tylko 2 instytucje, które zapewniają więcej niż 250 miejsc pracy: to wojsko i więzienie. Reszta to małe podmioty gospodarcze zatrudniające najczęściej od jednej do kilkudziesięciu osób. 

Chcemy jeszcze powiedzieć, że widoczna ignorancja religijna, dochodzi też do naszego miasta. Nasze środowisko też ogarnia kultura tymczasowości i relatywizmu moralnego. Już coraz mniej szuka się wartości w chrześcijaństwie.  Wiele osób marginalizuje Kościół i Jego misję. Narasta rozdźwięk między wiarą i życiem. Coraz więcej osób odczuwa niepokój z racji tak zmieniającej się rzeczywistości. Rodzi się potrzeba modlitwy i działania. 

      W naszej parafii powstaje ogromne zaplecze modlitewne. Myślę o rozwijających się KŻR. Obecnie 420 osób dzień w dzień modli się na różańcu. Sprawowana Eucharystia często przedłuża się w adorację NS i tak jest w każdy I wtorek miesiąca (prowadzą katecheci i nauczyciele), w I środę miesiąca (prowadzi Grupa Odnowy Parafii), w I czwartek miesiąca (prowadzą członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa), w I piątek miesiąca (prowadzi Franciszkański Zakon Świeckich), w I sobotę miesiąc (prowadzi Legion Maryi) i w I niedzielę miesiąca (prowadzi oaza rodzin „Domowy Kościół”). Pamiętamy także o modlitwie w czasie nabożeństw październikowych, majowych, czerwcowych, pamiętamy o Roratach, Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Wielkim zapleczem modlitewnym w naszej parafii jest kaplica Adoracji NS. Codziennie od godz. 7.00 do 18.00 przychodzą tam ludzie na osobista modlitwę przed Panem Jezusem. Szczególną czcią obdarzany jest święty JPII. Przy relikwiach Jego krwi wyłożona jest księga w której codziennie przybywa próśb ale i podziękowań. W gablocie są już pierwsze wota świadczące o cudach, które dokonały się w życiu wielu osób za przyczyną Ojca Świętego. 

      Poza modlitwą podejmowana jest praca. Wymienione już wspólnoty a poza nimi, jeszcze członkowie Chóru, Rady Parafialnej, Neokatechumenatu, Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi dziecięcej i młodzieżowej wykonują apostolstwo w swoich charyzmatach i włączają się 

w działania związane z Programem Odnowy Parafii. Już w 2012 roku zaczęła tworzyć się grupa wiernych, którzy wraz z duszpasterzami podjęli dzieło odnowy parafii. Grupa ta podjęła prace zmierzające do włączenia każdej rodziny w aktywne życie parafii. Raz na kwartał, by dojść do każdego mieszkania z Dobrą Nowiną angażuje się około 50 osób. Modlimy się aby kiedyś było 200 takich posłańców. W ten sposób parafia nabiera cech wspólnoty i misji. Poprawia się komunikacja wśród wiernych oraz między wiernymi i kapłanami. Warto zauważyć, że w niedzielnej liturgii, np. dzisiejszej, od rana do wieczora, zaangażowało się w sposób czynny, tzn. przyjęło różne funkcje, prawie 100 osób. 

      Czcigodny Ojcze, głęboko wierzymy, że historia poszczególnych osób i rodzin, oraz historia całej naszej parafii nie jest wyłącznie „ludzka” ale równocześnie jest to także „historia zbawienia”. Wierzymy, że Bóg nieustannie działa, obracając wszystko dla dobra tych, których kocha. Mamy pokojowe nastawienie do rzeczywistości, odkrywając w zewnętrznych wydarzeniach głębszy zamysł Boży albo mówiąc inaczej „znaki czasu”, które domagają się od nas interpretacji i właściwego działania. 

 

Na wnikliwe rozpoznawanie woli Bożej i na właściwą odpowiedź prosimy Cię Ojcze, abyś na koniec wizytacji udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa.

Katecheci z rejonu Hrubieszowa!!!

W naszej parafii odbędzie się konferencja metodyczna.     Rozpoczęcie Mszą św. w piątek, 19 września o ogodz. 9.00 w kościele. Po Mszy św przejście do auli w ZS nr 2.

Zapraszamy!!!

Trochę nowy - trochę nie...

Po raz pierwszy do jednej ze szkół na terenie naszej Parafii pójdzie nowy katecheta, ks. Paweł Zawada. Jednak ks. Paweł nie jest całkiem nowy ponieważ już od 20 sierpnia posługuje w naszym kościele. Mogliśmy poznać jego skromność, wrażliwość ale też i solidne przygotowanie do pracy. Pochodzi z Zamościa. Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w 2006r, po czym skończył studia licencjackie z Prawa Kanonicznego i obecnie jest na drodze do doktoratu. Z całego serca życzymy Mu owocnej i radosnej posługi w naszej parafii oraz w szkole , do której został posłany. A przy okazji wszystkim dzieciom życzymy aby tego, nowego katechetę szczerze pokochali. 

ZA TYDZIEŃ SZKOŁA!

Nie piszemy o szkole, ale o tym co należy zrobić zanim zadzwoni pierwszy dzwonek na lekcje... Nie chodzi tylko o to aby zaopatrzyć się w podręczniki do nauki religii (w naszym sklepiku tylko po 18.50zł) ale przede wszystkim o to aby zrobić rachunek sumienia z wakacji i znaleźć czas na przystąpienie do Spowiedzi św. Przez to też z Jezusem w sercu rozpoczniemy nowy rok szkolny. Spowiedź św. w naszej Parafii jest codziennie przed i w czasie każdej Mszy św.

ZAPRASZAMY :)

 

Z ostatniej chwili

W dniu wczorajszym (24 sierpnia), w parafii MB Królowej Polski w Krośnie-Polance, odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem JE Ks Bpa Adama Szala.Uczestniczyły tam wszystkie parafie prowadzące duszpasterstwo wg Programu Odnowy Parafii. Delegacje z poszczególnych parafii przyniosły do Ołtarza w procesji z darami swoje programy pracy na rok 2014/2015. Była tam też delegacja z naszej parafii ze swoim programem. Prosimy, niech Boży Duch odnawia nasze serca i nasze środowisko.

CZAS UCIEKA...

25 lat minęło

od kiedy Proboszcz naszej Parafii przyjął święcenia kapłańskie. Było to dokładnie 19 sierpnia 1989r. o godz. 11.00, wtedy w Archikatedrze Lubelskiej do święceń kapłańskich przystąpiło dwóch Wiesławów: dn Wieslaw Polewany i dn Wiesław Oleszek. Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejne lata posługi duszpasterskiej. 

Idą......

Już wyszli, wzmocnieni poranną Eucharystią i błogosławieństwem na trud pielgrzymi. Niosą ze sobą młodość i nadzieję na dobrą przyszłość. Maryjo, Krasnobrodzka Pani przyjmij ich gorące serca i wszystko z czym staną przed Tobą.

A my pamiętajmy o nich w modlitwie, pamiętajmy o każdym z 200 pielgrzymów, o organizatorach i czuwających na trasie, o księżach: Marianie i Marcinie, o kleryku Piotrze i Siostrach zakonnych: Bernadecie i Marii.

Z HRUBIESZOWA DO KRASNOBRODU

(pielgrzymka)

Wystarczy dwa dni a:

- staniesz się pielgrzymem,

- poznasz wielu ludzi,

- sprawdzisz się,

- wyrównasz zaleglości w modlitwie,

- posłuchasz ciekawych konferencji,

- zwiedzisz Roztocze,

- podejmiesz trud, wyrzeczenie, ofiarę a wraz z tym zaniesiesz do Matki Bożej intencje swoje i swoich bliskich.

Na to wszystko wystarczy dwa dni. Zapraszamy.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Krasnobrodu (30 czerwiec - 01 lipiec) przyjmujemy i szczegółowych inforormacji udzielamy w kancelarii parafii św. Mikołaja do dnia 25 czerwca. Dodatkową atrakcją są specjalnie przygotowane koszulki.

Nasi młodzi artyści :)

W dniu 17.05.2014 r. w Kościele parafialnym w Werbkowicach odbył się  IV 

Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej dla młodzieży. Jurry 

festiwalu przyznało nagrody w poniższych kategoriach:

I. w kategorii zespoły ze Szkół Podstawowych - I miejsce zajęła schola 

dziecięca z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie

II. w kategorii młodzież - I miejsce zajął zespół ARS w składzie: Agata 

Buta, Paulina Kidyba, Barbara Marut, Katarzyna Szlonzak

III. w kategorii soliści - II miejsce zajęła Agata Buta ze scholi 

młodzieżowej parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Scholę dziecięcą prowadzi siostra Maria a młodzieżową ks. Marian.

Gratulujemy ..... 

Życzenia na Wielkanoc

Orędzie Wielkanocne nie wyczerpuje się w obietnicy przyszłego nieba stanowiącej fundament dla osób głębokiej wiary, ale obwieszcza też zwycięstwo nad złem już teraz, co jest wartością także dla mniej wierzących. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy z jednej strony spełnienia nadziei nieba a z drugiej wiele łask tu na ziemi. To co bolało niech już mniej boli. To co martwiło niech też już mniej martwi. A wszelkie dobro co umieralo niech sie odrodzi przez Zmartwychwstanie Jezusa.

Wesołego Alleluja!!!

Duszpasterze Parafii św. Mikołaja:)

PODZIĘKOWANIE

Jezus wszedł w nasze życie i zaczął je przemieniać. To jest owoc rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii p.w. św. Mikołaja. Dziękujemy:

- za głoszone Słowo Boże - ojcu Filipowi

- za posługę w konfesjonale - księżom spowiednikom

- za spotkania w szkole - księżom: Tomaszowi i Eugeniuszowi

- za spektakl w HDK - aktorom, pani Dyrektor i księdzu Marianowi

- za sprawy organizacyjne - katechetom, pracownikom parafii

- za wszelką pomoc - osobom zaangażowanym

- za czuwanie nad wszystkim - księżom wikariuszom

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy i prosimy: Jezu zostań z nami!!!

TAKA SAMA - A JEDNAK INNA

Środa popielcowa

umożliwiła nam doświadczenie więzi braterskich. W tym dniu mogliśmy głębiej niż zwykle przeżyć liturgię Mszy św. Msza św. stała się spotkaniem Jezusa we wspólnocie. Wystarczyło wejść do kościoła by przeczytać napis: "Doświadczenie więzi braterskich". Zgodnie z tym przesłaniem wszyscy zaangażowaliśmy się w modlitwę. Jeden miał komentarze, drugi czytania, trzeci prowadził modlitwę wiernych, kolejny odpowiadał za śpiewy a już wszyscy zaangażowaliśmy się w rozbudowany znaku pokoju. Każdy kładąc ręke na ramieniu sąsiada wyraził radość z jego obecności i życzył błogosławieństwa w słowach: "Dobrze, że jesteś, niech cię Pan błogosławi". A wieczorem wróciliśmy do budowania wzajemnych więzi, kiedy to o 21.00 w naszych domach zapalaliśmy świecę i modlili sie za parafię, o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla wszystkich.

Czy to było trudne zadanie, czy udało się je wykonać, czy dotarł "List do parafian", jakie wrażenia pozostawiło to całe wydarzenie w Twoim sercu...? Zapraszamy do podzielenia się osobistymi przeżyciami na ten temat. Możesz napisać o tym w zakładce: Księga gości. Niektóre wypowiedzi może umieścimy w kolejnym Liście a niektóre może na stronie internetowej naszej parafii. I jeszcze jedno: pamiętaj, że NIE JESTEŚ SAM!!!

"List do parafian"

Szanowni Państwo, z wielkim szacunkiem i powagą odnosimy się do życia duchowego, które wpisane jest w egzystencję każdego człowieka. Rolą parafii i jej duszpasterzy jest odkrywać znaczenie i potrzebę tych duchowych przeżyć.

W otwieraniu się na Boga każdy z nas potrzebuje pomocy. W związku z tym potrzebny jest nam ścisły kontakt z parafią. Wymiana informacji, wymiana myśli a także budowanie wzajemnych więzi tworzy ścieżki, ktorymi Pan Bóg wchodzi w nasze życie. Tak bardzo potrzebujemy łaski Bożej, więc nie bójmy się i przyjmijmy propozycje wynikające z programu odnowy parafii. Wiele osób, wcześniej nieufnych, zaangażowało się i i dają piękne świadectwa zapisane na ostatniej stronie Listu.

W niedzielę 16 lutego, lub w najbliższych dniach, posłańcy dostarcza List do każdej rodziny. Prosimy o życzliwe przyjęcie, przeczytanie oraz rozmowy z bliskimi i znajomymi. Ufamy, że Państwo zechcą zastosować sie do ujętych tam wskazań, które mają wytworzyć poczucie wzajemnych więzi i poczucie wspólnoty, jaką jest parafia. To sam Pan Jezus działa przez naszą inicjatywę i pragnie tak samo jak na początku: "Aby wszyscy stanowili jedno..." 

 

NAJLEPSI!!!

Mistrzostwo Polski w rozgrywkach halowej piłki nożnej księży zdobyła drużyna z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jednym z zawodników był ks. Marian Wyrwa, wikariusz z naszej parafii. Na ręce ks. Mariana składamy dla całej drużyny serdeczne gratulacje i ogromne podziękowanie za pokazanie, że "Wschód" się liczy i potrafi wygrywać :)

NOWY ASORTYMENT

Z radością nformujemy, że sklepik parafialny poszerzył swój asortyment o produkty zielarskie wytwarzane i dostarczane przez Zakon Ojcow Kapucynów. Zapraszamy więc po herbatki ziołowe (na cisnienie, nadwagę, cholesterol, witalność, drogi moczowe, nerki... itp.) oraz po: maści (końska maść), syropy, balsamy...). Często pytacie Państwo o klasztorne ziola, więc cieszymy sie, że już możemy zaspokoić wasze potrzeby.

ŻYCZYMY ZDROWIA :)

DROGIE DZIECI I DROGA MŁODZIEŻY

Życzymy wam udanych, bezpiecznych i efektywnych ferii. Zasługujecie na wypoczynek od nauki i na bliższe spotkanie z Bogiem. Niech Pan Jezus ochrania was i usposabia wam serca do dobra. Waszym nauczycielon też życzymy Bożego wsparcia w zbieraniu sił do dalszej pracy :)

Pielgrzymka na kanonizację Bł Jana Pawła II

Pielgrzymka autokarowa od 24 kwietnia do 02 maja 2014r.

Całkowity koszt 1900zł + 60 euro.

Zwiedzamy też: Rzym, Monte Casinno, San Giowni Rotondo, Lanciano, Padwa i inne ciekawe miejsca.

Chętnych prosimy o szybki kontakt:

tel. 84 697 3202 - par. Czerniczyn

lub 84 696 3279 - par. św. Mikołaja Hrubieszów

JUBILEUSZE SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WZAJEMNEJ OTWARTOŚCI I POWODZENIA W BUDOWANIU SZCZĘŚCIA RODZINNEGO DLA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW

W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 będzie uroczysta Msza św. na której podziękujemy Bogu za dotychczasową opiekę i będziemy prosić o szczęście i świętość Waszych - drodzy Jubilaci, rodzin.

Zapraszamy!

Boże Narodzenie 2013

...Z otwartości do miłości...

Skoro przez otwarte niebo przyszła na świat Miłość;

niech też przyjdzie do Was, przez otwarte serca!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy wzajemnego zaufania i poddnia sie

tej Miłości, którą jest sam Jezus Chrystus.

Duszpasterze parafii św. Mikołaja

MIKOŁAJ W ŚWIĘTYM MIKOŁAJU...

Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja do parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Uroczysta Suma odpustowa (Msza św. w intencji wszystkich parafian) zostanie odprawiona 6 grudnia o godz. 18.00. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi o. Jakub z sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Natomiast przed południem, swoje spotkanie z Mikłajem będą miały dzieci z klas 0-3 (o godz. 10.00) i przedszkolaki (o godz. 11.00).

Zapraszamy też rodziców do wspólnej modlitwy i śpiewów. Można przyjść ze swoimi "pociechami" które na co dzień są jeszcze w domu.

"ZRANIONY PASTERZ"

Aula w ZS nr 2 im. ks. St. Staszica

Niedziela 08.12.2013 godz. 16.00

Zapraszamy na spektakl :)

Brawo lektorzy!!!!!!!!!!!!

Gratulujemy I i III miejsca w ogólnodiecezjalnych mistrzostwach piłki nożnej halowej. Życzymy abyście tak samo sprawnie jak na boisku poruszali sie przy Ołtarzu :)

Szczęść Boże!

Wielką radością jest to, że w parafii są zdolne i otwarte osoby, które już doświadczyły wartości Kościoła i chcą też pomagać innym w odkrywaniu wiary.

Wczoraj zakończyła się trzydniowa sesja wypełniona modlitwą i refleksją nad pogłębianiem wiary w naszej parafii.

Wszystkim prowadzącym i uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy.

Stanowisko Rady Parafialnej w związku ze sprofanowaniem grobu

śp. Księdza Prałata Kazimierza Gawlika

Dnia 11 listopada 2013 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Duszpastersko-Ekonomicznej, działającej przy parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Rada Parafialna wyraża swoje najgłębsze oburzenie oraz smutek, spowodowane profanacją grobu śp. Księdza Prałata Kazimierza Gawlika, wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie. W opinii Rady, akt ten wpisuje się w zorganizowane podsycanie niechęci do Kościoła, a nawet – w pewnych formach – walkę z nim. Budzi to w nas niepokój i przygnębienie. W związku z powyższym Rada zachęca do pogłębiania w sobie poczucia odpowiedzialności za Kościół, zarówno ten lokalny, jak i powszechny, do odważnego dawania świadectwa swojej wiary oraz do modlitwy za sprawców zbezczeszczenia miejsca pochówku.

Rada Parafialna

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

mają swój wyjazd  na Ogólnodiecezjalną Pielgrzymkę Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Pielgrzymka jest 25 maja (w sobotę), koszt posiłku, śpiewnika, koncertu itp. - 6 zł od osoby plus koszty dojazdu. Prosimy aby kandydaci zapisywali się na pielgrzymkę u swoich katechetów do środy włącznie.

SESJA FORMACYJNA

Ciągle przybywają nowe osoby. Napewno i tym razem znajdzie się miejsce dla każdego, który szuka czegoś więcej niż już posiada... Ta sesja formacyjna w salkach Domu Księży Seniorów w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie będzie trwała od 24 maja (piątek) godz. 17.00 do 26 maja (do Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę). Na spotkaniach, które prowadzi ks. Stanisław zawiązuje się grupa animująca Program Odnowy Parafii. Jeśli wchodzisz na naszą stronę, jeśli czytasz,... to znaczy, że sprawa parafii nie jest Ci obojętna. Nam też na Tobie zależy.

Zapraszamy więc bardzo serdecznie:)

Zapraszamy też do korzystania z polecanych stron a szczególnie strony: Polska Grupa Promotorów.

MODLITWY DO BŁ. JANA PAWŁA II.

Przypominamy i zapraszamy na Mszę św. połączoną z adoracją i ucałowaniem relikwii Krwii Ojca św. Modlitwy odbędą się już w czwartek, 16. maja o godz. 18.00. Intencje prosimy wrzucać do skrzynki przy wejściu do kaplicy adoracyjnej lub bezpośrednio przed Mszą św. przynieść do zakrystii. Prosimy też informować nas o wszelkich łaskach uproszonych za przyczyną bł. Jana Pawła II.

I KOMUNIA ŚW.

Każdego roku w pierwszą niedzielę maja w naszym kościele robi się biało. W tym roku biała dekoracja, białe kwiaty a przedewszystkim białe sukienki i ubranka dzieci klas II, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Jednak tym co najbardziej poruszyło serca było świetne przygotowanie dzieci. Dla rodziców i nauczycieli oraz katechety, ks. Krzysztofa należą się wielkie słowa uznania. Potwierdza to "biały tydzień" w którym dzieci potrafiły obsługiwać liturgię a na koniec zawierzyły się i swoich rodziców opiece Matki Bożej Maryi. Niech Maryja strzeże Jezusa w ich sercach i niech pomaga rodzić się Mu w ich domach i całych rodzinach.

DYPLOM DLA LEKTORÓW

Lektorzy z naszej parafii zajęli V miejsce w ogólnopolskich rozgrywkach w piłkę nożną halową. Gratulujemy umiejętności i życzymy im aby z podobnym zapałem i z miłością podchodzili do posługi Słowa w czasie sprawowanej liturgii. Wielkie podziękowanie dka ks. Marcina za przygotowanie i opiekę w czasie wyjazdu na rozgrywki.

BROŃMY TV "TRWAM"

Społeczny Komitet Obrony Mediów Katolickich  organizuje 26.04.2013r (niedziela) MARSZ w obronie mediów katolickich ale też w obronie kultury chrześcijańskiej, wartości patriotycznych i narodowych. Dziś zagrożone są małżeństwo i rodzina. Godność człowieka, która domaga się szacunku od urodzenia aż do naturalnej śmierci niezależnie od sprawności fizycznych czy intelektualnych wymaga dziś obrony. Troska o człowieka powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Brońmy wartości ewangelicznych w życiu osobistym i społecznym i wspierajmy media katolickie, które temu służą. Organizatorzy mają nadzieję, że w organizowanym MARSZU nie braknie nikogo, kto chciałby zamanifestować swoje przekonania co do chrześcijańskiego systemu wartości.

Idąc z kościoła MBNP (garnizonowego) do kościoła Św. Ducha będzie można spiewać piosenki religijne, modlić się wspólnie i na pięciu stacjach zasłuchać się w refleksje na temat wydarzeń historycznych z Hrubieszowa i okolic. Można też dołączać się po drodze - jedna ze stacji będzie przy naszym kościele. Właśnie na placu obok naszego kościoła około godz. 14.00 wystąpi "Kapela z nad Baryczy". Grając będą czekać na zbliżający się MARSZ aby potem dołączyć i pójść do par. Świętego Ducha gdzie będzie zakończenie. Początek uroczystości Mszą św. w kościele MBNP o godz. 12.15 potem MARSZ i zakończenie około godz. 15.30 na plcu przed kościołem św. Ducha. Tam też będzie drugi koncert Kapeli, podziękowania i okolicznościowe przemówienia.

Każdy kto czyta tę informację niech czuje się zaproszomy do wzięcia udziału i zaprosi swoich bliskich i znajomych.

:)

SZKOLENIE KATECHETÓW

Zapraszamy wszystkich katechetów z rejonu Hrubieszowa na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek 26.04.2013r. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00. Następnie konferencja i spotkanie integrujące przy kawie lub herbacie. Gościć u nas będą pracownicy Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej na czele z dyrektorem ks. Prałatem dr. Wiesławem Galantem. Zapraszamy wszystkich katechetow.

21-27 KWIETNA 2013r.

W tych dniach prośmy Boga o wrażliwość młodych serc dziewcząt i chłopców na głos powołania do służby zakonnej i kapłańskiej:

Panie Jezu, który powołujesz tego kogo zechcesz, wezwij wielu z nas do pracy dla Ciebie, do pracy z Tobą. Ty, który swoim słowem oświeciłeś tych, których powołałeś, oświeć nas darem wiary w Ciebie. Ty, który wsparłeś powołanych w trudnościach, pomóż przezwyciężyć nasze trudności młodzieży współczesnej. A jeśli powołujesz któregoś z nas, aby poświęcić go w całości dla siebie, niech od samego początku Twoja miłość rozpali to powołanie i pozwoli mu wzrastać i wytrwać aż do końca. I niech się tak stanie. Amen.

NIE WSTYDZĄ SIĘ EWANGELII!!!

Wspólnota Neokatechumenatu zawiązana przy naszej parafii, podjęła się trudnego ale ważnego zadania: tzw. ewangelizacji ulicznej. Przez kolejne pięć niedziel wielkanocnych, na ulicach naszego miasta będzie ogłaszać prawdę o Jezusie, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas. Będzie można ich spotkać już dziś, czyli 07.04. o godz. 16.00, m.in. na placu przed Domem Kultury.

DLA WSZYSTKICH

Zapraszamy na spotkania mające pomóc zrozumieć wartość i istotę Kościoła (a szczególnie małej cząstki zwanej parafią) i odkryć swoje w nim powołanie. Spotkania rozpoczną się w salce katechetycznej w piątek, 05.04.2013r o godz. 17.00 a zakończą w niedzielę w porze obiadowej.

8. ROCZNICA ŚMIERCI BŁ. JANA PAWŁA II

Zapraszamy na modlitwę do naszego kościoła: wtorek, 02.04.2013r Msza św. o godz. 18.00 a następnie adoracja Najświętszego Sakranemtu prowadzona przez katechetów. Po adoracji Apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii krwii bł. Jana Pawła II. Pamiętamy Ojca świętego, jego spojrzenie, jego ciepłe słowa. Poświęćmy Mu tem właśnie wieczór, w ósmą rocznicę Jego śmierci.

RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA :)

Ileż jest radości, gdy w Kościele usłyszymy, że nasz Pan, Jezuch Chrystus żyje... Tego ranka, podobnie jak pierwsi uczniowie Jezusa przychodzimy do grobu i ze zdumieniem widzimy, że jest pusty. JEZUS ŻYJE, KOŚCIÓŁ ŻYJE I NADZIEJA W NAS ŻYJE!!!

ALLELUJA !!!

WIELKA SOBOTA

Szczególnego wyrazu dodała liturgia światła a stało się to możliwe dzięki celebracji przy zmierzchu. Zarówno paschał odpalony od ognia jak i świece odpalone od niego dały wyraźny blask rozświetlający ciemności nocy. Trzykrotna aklamacja kapłana: "Światło Chrystusa" pokazała potęgę Chrystusowej mocy. Wszystkie czytania i liturgia chrzcielna stały się zaproszeniem do wspólnoty Ludu Bożego jaką jest Kościół i podprowadziły do swiadomego udziału w Uczcie Eucharystycznej, jaka przygotował nam Zmartwychwstały Pan.

Chwała Panu, Alleluja!!!

WIELKI PIATEK

Mimo padającego śniegu jesteśmy z Chrystusem na Jego Drodze Krzyżowej. Początek o godz. 16.00 połączony z poświęceniem nowego krzyża. Rozważania przygotowują przedstawiciele różnych stanów i zawodów naszego miasta a krzyż niosą mieszkańcy poszczególnych wiosek i ulic. W ciepłym kościele (dziś jest to szczególnie ważne) jest śpiewana Pasja i adoracja krzyża. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament przenosimy do grobu (w tym roku grób Pański jest bardzo wymowny - warto zobaczyć). Życzymy wszystkim głębszej refleksji nad tajemnicą śmierci Chrystusa i dużo zdrowia ze względu na typowo zimową aurę.

WIELKI CZWARTEK,

to dzień w którym Pan Jezus ustanowił podczas Ostatniej Wieczerzy sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego o godz. 18.00 spotkamy się na uroczystej Eucharystii no i zobaczymy czy ktoś będzie pamiętał o kapłanach pracujących w naszej parafii i powie im coś miłego z racji ich święta... Natomiast w tym dniu, dniu ustanowienia Eucharystii, Komunia święta dla wszystkich pod dwiema postaciami (Ciało i Krew Pańska).


KWIATY PRZY NASZYM KOŚCIELE

Chcemy by otoczenie kościoła miało wygląd sakralny a nie jak plac przy supermarkecie, zastawiony samochodami. Dlatego oddzielimy je od parkingu ustawiając specjalne donice z kwiatami.  Wierzymy, że myśl ta spodoba się i zapraszamy już do współpracy i wsparcia. Będzie to nasza główna inwestycja tej wiosny :)

OWOCE REKOLEKCJI

Chcieliśmy stworzyć nową świadomość Kościoła jako żywego i dynamicznego organizmu w którym każdy z nas ma swoje ważne miejsce i realizuje swoje powołanie. Być aktywnym w życiu parafii, jest zadaniem i misją każdego z nas. Na ile nas to ożywiło i zdopingowało do działania mówi nam najbardziej nasze serce. Cieszy fakt, że znalazły się osoby, które zachwyciły się tajemnicą Kościoła i zgłosiły się do grupy animacyjnej koniecznej do rozpoczęcia procesu tworzenia Nowego Oblicza Parafii. Na pozostałych chętnych, wciąż czekamy. Powstanie grupy animacyjnej jest pierwszym krokiem realizacji Programu Odnowy Parafii.

Módlmy się aby wszyscy wierni poczuli odpowiedzialność za Kościół, który jest środowiskiem zbawienia dla nas i dla przyszłych pokoleń.

 

NA SŁODKO :)

Na słodko zakończyło się nieustanne, trwające 168 godz. czuwanie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 7.00 odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna w kościele a potem słodkie czekoladki i dobra kawa z prowadzącymi nabożeństwo.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i prowadzenie modlitwy. Głęboko wierzymy, że zarówno Rekolekcje Wielkopostne jak i "Jerycho" zostawią trwały ślad w życiu naszym i całej parafii. Modlimy sie abyśmy poczuli sie powołani do tworzenia wspólnoty wiary i miłości oraz abyśmy dążyli do świętości i innych tam prowadzili.

JERYCHO TRWA.

 Jezu, ukryty w Najświętszym Sakramencie, którego adorujemy teraz w naszym kościele pozostań na zawsze w naszych domach i rodzinach - pozostań w naszej parafii. Prosimy Cię Jezu!!!

- nieustanna Adoracja NS do soboty, godz. 7.00

- Msze św. z kazaniem codziennie o 7.00; 12.00; 18.00 (o 6.30 Msza św bez kazania)

- Apel Jasnogórski, dla młodzieży codziennie 20.00-21.00

Zapraszamy :)

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W PARAFII ŚW. MIKOŁAJA

17-20 III 2013r.

NIEDZIELA

Godz. 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 10.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

Godz. 11.30 Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 13.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

PONIEDZIAŁEK i WTOREK DZIEŃ SPOWIEDZI

Spowiedź św. od godz. 7.45 i dalej pół godz. przed każdą Mszą św.

Godz. 7.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 10.00 Msza św. z nauką dla młodzieży z gimnazjum

Godz. 12.00 Msza św. z nauką dla młodzieży licealnej

Godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

ŚRODA– ZAKOŃCZENIE

Komunia św. generalna; Możliwość uzyskania odpustu zupełnego;

Godz. 7.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 8.30 Msza św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 10.00 Msza św. z nauką dla młodzieży z gimnazjum

Godz. 12.00 Msza św. z nauką dla młodzieży licealnej

Godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

W czasie rekolekcji i trzy dni dłużej (17-23.03) jest nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu - Jerycho. Zapraszamy.

Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 9.00

zgłoszenia przyjmujemy do środy włącznie.

 

 

W dniach 17-23 marca 2013r.

Parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie

organizuje siedmiodobowe modlitewne czuwanie

przed Najświętszym Sakramentem

połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi.

To czuwanie odwołuje się do mocy nieustannej,

siedmiodobowej modlitwy, która w historii Izraela

powaliła mury Jerycha a praktykowana dzisiaj rodzi prawdziwe cuda.

Nasze Intencje:

o moc Ducha Świętego dla nowego Papieża

o powstrzymanie procesu ateizacji

o owoce Programu Odnowy naszej Parafii

- o Bożą pomoc dla rodzin i osób samotnych

(…..…) miejsce na Twoją intencję.

Przyjdź z nią na modlitwę.

Zapraszamy!

 

Zaczynamy od rekolekcji: (17-20.03.2013r):

Niedziela:

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:

8.00; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00.

Poniedziałek, wtorek, środa:

Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz.:

7.00; 16.00; 18.00 oraz:

8.30 (dzieci); 10.00 (gimnazjum); 12.00 (liceum);

Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek od godz 7.45 i dalej pół godz. przed każdą Mszą św.

Zakończenie Rekolekcji, Komunia św. Generalna, możliwość uzyskania odpustu zupełnego w środę.

Osoby chore w domach odwiedzimy w czwartek od godz. 9.00. Zgłoszenia do środy włącznie.

 

Rekolekcje pokażą w jaki sposób Bóg wyraża swą miłość w naszym życiu. Pokażą też sens w tym wszystkim co przeżywamy.

 

Podajemy też program Jerycha różańcowego (17-23.03.2013r)

1.Codziennie całodobowe wystawienie Najświętszego Sakramentu (poza czasem na Msze św.).

2.Czuwanie i modlitwy prowadzone przez parafian według poniżej wyznaczonych dyżurów (2 części Różańca, Litanie, pieśni, modlitwa w ciszy i inne według uznania grupy).

3.Szczególnie zapraszamy na:

  • Msze św. z kazaniem codziennie o 7.00; 12.00 i 18.00.

  • Koronkę i dodatkową Drogę Krzyżową codziennie o 15.00

  • Apel Jasnogórski (młodzieżowy) codziennie 20.00-21.00.

  • Procesja pokutna codziennie o 3.00 w nocy.

W czasie Mszy św. z kazaniem zbieramy tace na światło i ogrzewanie kościoła.

 

Jeszcze raz zapraszamy do modlitwy wszystkich i w każdym czasie. Poza tym dla zapewnienia ciągłości przez siedem dni i nocy ustaliliśmy grafik dyżurów:

 

DZIEŃ

GODZINA

UCZESTNICY

NIEDZIE

LA

14.00-16.00

ALOJZÓW

16.00-18.00

WOLICA

22.00-24.00

BRODZICA

PONIEDZIA

ŁEK

 

00.00-02.00

3 MAJA BL. ABC

02.00-04.00

3 MAJA BL.12A, 16

04.00-06.00

3 MAJA BL. 18, 20

13.00-15.00

MICHAŁÓWKA, TERESÓWKA, ŁANY

20.00-21.00

MŁODZIEŻ CAŁEGO MIASTA

22.00-24.00

3 MAJA BL. 22, 24

WTOREK

00.00-02.00

3 MAJA BL. 28 I DOMY PRTWATNE

02.00-04.00

NARUTOWICZA BL. 25, 29

04.00-06.00

NARUTOWICZA BL. 31, 56

13.00-15.00

SIOSTRY ZAKONNE

20.00-21.00

MŁODZIEŻ CAŁEGO MIASTA

22.00-24.00

NARYTOWICZA BL. 13, 11, 5 I DOMY PRYWATNE

ŚRODA

00.00-02.00

KILIŃSKIEGO BL. 1 I DOMY PRYWATNE

02.00-04.00

PRUSA BL. 3, 5, 9

04.00-06.00

PODZAMCZE, CZERWONEGO KRZYŻA, STASZICA

13.00-15.00

PLAC WOLNOŚCI I ULICE PRZYLEGŁE

20.00-21.00

MŁODZIEŻ CAŁEGO MIASTA

22.00-24.00

ZAMOJSKA BL. 175A,B,C,D,E

CZWARTEK

00.00-02.00

ZAMOJSKA DOMY PRYWATNE

02.00-04.00

PIŁSUDSKIEGO BL.51 I DOMY PRYWATNE

04.00-06.00

SOKALSKA, LEŚMIANA, POBEREŻAŃSKA

08.00-10.00

MICKIEWICZA BL.1ABC

10.00-12.00

MICKIEWICZA BL.18, 20

13.00-15.00

MICKIEWICZA BL 22 I DOMY PRYWATNE

15.00-17.00

LISTOPADOWA BL. 3, 5

20.00-21.00

MŁODZIEŻ CAŁEGO MIASTA

22.00-24.00

LISTOPADOWA BL.7 I DOMY PRYWATNE

PIĄTEK

00.00-02.00

POLNA BL. 1, 2, 3

02.00-04.00

POLNA BL. 4, 5, 6

04.00-06.00

POLNA BL. 7, 8, 9

08.00-10.00

POLNA BL.10, 11, 13

10.00-12.00

POLNA BL. 14, 16, 17

13.00-15.00

POLNA BL. 20, 21

15.00-17.00

POLNA BL. 22, 25

20.00-21.00

MŁODZIEŻ CAŁEGO MIASTA

22.00-24.00

POLNA BL. 32, 32A, 34

SOBOTA

00.00-02.00

POLNA BL. 36

02.00-04.00

POLNA BL. 38

04.00-06.00

POLNA BL.40, 40A I DOMY PRYWATNE

7.00

ZAKOŃCZENIE JERYCHA MSZĄ ŚWIĘTĄ

 

 

JERYCHO

Więcej informacji o nieustannej, trwającej siedem dni i nocy modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, na którą już serdecznie zapraszamy, podamy po IV niedzieli Wielkiego Postu. Wtedy podamy też program Rekolekcji Wielkopostnych, które będą włączone w tę cudowną modlitwę i utworzą z nią jedną całość a odbędą się w dniach 17-20.03.2013.

SIOSTRA MARIA KOWALSKA

to nowa organistka, którą Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej przysyła do pracy w naszej parafii. Siostra Maria urodziła się w Hrubieszowie i jest absolwentką Liceum im. ks. Stanisława Staszica. Po skończonych studiach z muzykologii pracowała jako organistka (ostatnio w Białej Rawskiej k/Warszawy). Jest przygotowana także do prowadzenia chóru oraz dziecięcych i młodzieżowych zespołów śpiewaczych.

Życzymy siostrze Marii Bożego błogosławieństwa i radości z pracy w naszej parafii. Natomiast wszystkich parafian prosimy o otwarcie się na śpiew. Dorosłych prosimy o zapisywanie się do chóru a młodzież i dzieci prosimy o zapisywanie się do scholi. Wielu potrafi śpiewać, wielu chodzi do różnych szkół muzycznych, wielu ćwiczy spiew i grę na instrumentach w domu. Pamiętajcie, że wszędzie można pięknie spiewać ale najwartościowszy śpiew jest wtedy gdy śpiewa sie dla Pana Boga.

Zapraszamy do śpiewania. Tel. do Sióstr: 846962709 :)

DRODZY KATECHECI!

Wasze spotkanie z Jezusem, którego głosicie dzieciom i młodzieży, już w najbliższy wtorek (czyli 5 marca). Msza św. w kościele św. Mikołaja o godz. 18.00, potem adoracja Najświetszego Sakramentu i na koniec towarzyskie spotkanie w salce. Wszyscy - z Hrubieszowa i okolic - jesteście zaproszeni. To serdeczne zaproszenie obejmuje tak samo katechetów świeckich jak i duchownych (księży i siostry zakonne).

NIE ZAPOMNIJCIE PRZYJŚĆ!!!

SIOSTRA DOROTA AWANSUJE!!!

Nasza organistka, siostra Dorota Najdychor zostaje przeniesiona na inną placówkę. Tak naprawdę nie wiemy czy to awans czy nie, ale jest nam jej szkoda. Przyzwyczailiśmy się do jej pięknego głosu i równie pieknej gry na różnych instrumentach.

Władze zakonne zdecydowały już, że na jej miejsce przyjdzie inna siostra, również z wykształceniem muzycznym. Msza św. dziękczynna za długie lata pracy siostry Doroty w naszej parafii zostanie odprawiona w niedziele 24 lutego o godz. 13.00.

Zapraszamy!

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE!

W środę, 20 lutego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., w 30 dzień po śmierci za zmarłego ks. Prałata Kazimierza Gawlika. Zapraszamy do modlitwy wszystkich a szczególnie tych, którzy nie mogli być na pogrzebie.

ZAPROSZENIE

16. lutego o godz. 18.00 rozpocznie się specjalne nabożeństwo w którym zostaną wniesione do kościoła relikwie bl. Jana Pawła II i po Mszy św. będzie możliwość adoracji i ucałowania relikwii. Mozna jeszcze pisać kartki z intencjami i bezpośrednio przed nabożeństwem przynieść je  do zakrystii.

Ponieważ wyraźnie rozwija się kult Ojca św. bł Jana Pawła II, o czym świadczy obecność pielgrzymów z poza naszego miasta, prosimy o informowanie nas o otrzymanych łaskach za Jego przyczyną.

Do zobaczenia na modlitwie.

SZANSA NA ODNOWĘ

Za kilka dni Wielki Post. Pomyślmy o sobie, jak przeżyć ten ważny czas. Niech coś dobrego stanie się z nami i w naszym życiu. Odrobinę wolniej wobec naszych zadań, odrobinę cieplej wobec ludzi i odrobinę skromniej wobec Boga.

PODZIĘKOWANIE

DZIŚ 24 STYCZNIA ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE WIECZNEGO SPOCZYNKU KS. PRAŁATA KAZIMIERZA GAWLIKA. DZIĘUJEMY WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ, DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU POGRZEBU,DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE SERCE I ŻYCZLIWOŚĆ. DZIĘKUJEMY ZA MODLITWĘ I ŚWIADECTWO WIARY. POLECAMY ŚTP. KS. KAZIMIERZA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU.

NIECH ODPOCZYWA W POKOJU...

POŻEGNANIE

Śtp. ks. Prałata Kazimierza Gawlika będzie można pożegnać przychodząc do kościoła gdzie przebywa trumna z Jego ciałem - już od wtorku, od. godz. 15.00.

Kościół będzie otwarty:

- we wtorek w godz. 15.00 - 21.00 (do modlitwy Apelu Jasnogórskiego)

- w środę w godz. 6.30 - 21.00 (do modlitwy Apelu Jasnogórskiego)

- w czwartek w godz. 6.30 - 11.00 (do uroczystej Mszy św. Pogrzebowej)

Skorzystajmy z tej okazji aby każdy przynajmniej raz przyszedł i w cichej, spokojnej, osobistej modlitwie odmawianej przed trumną swojego Proboszcza polecił Go miłosiernemu Bogu...

Prosimy też o udział we wspólnej modlitwie, czyli:

we MSZY ŚW. ŻAŁOBNEJ Z KS. BISKUPEM MARIUSZEM W ŚRODĘ O GODZ. 15.00

we MSZY ŚW. POGRZEBOWEJ Z KS. BISKUPEM MARIANEM W CZWARTEK O GODZ. 11.00

 

DNIA 20 STYCZNIA 2013 ROKU W SZPITALU W ZAMOŚCIU

ODSZEDŁ DO WIECZNOŚCI Z PANEM NA DALSZĄ SŁUŻBĘ

POSŁUGI KAPŁAŃSKIEJ

Ś + P

KS. prałat Kazimierz Gawlik

Ks. Prałat Kazimierz Gawlik urodził się 15 lutego 1941 r. w Pukarzowie k. Łaszczowa. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1965 r.

Pracował w następujących parafiach: Tomaszów Lubelski (1965), Tyszowce (1965-1975), Sahryń (1975-1980), Radzięcin (1980-1993), Hrubieszów św. Mikołaja (1993-2011).Pełnił obowiązki dziekana dek. Hrubieszów od 1993 roku, oraz Diecezjalnego ojca Duchownego kapłanów .

Msza św. żałobna, odprawiona zostanie w środę, 23 stycznia 2013 r., w kościele pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie, o godz. 15.00, pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego.Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 24 stycznia br. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00, w kościele pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie, pod przewodnictwem Pasterza diecezji J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka.

 

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ, PANIE !

W poniedziałek na godz. 9.00 jedziemy do Zamościa. Ustalimy kiedy zostanie przywiezione ciało śtp. Ks. Kazimierza i kiedy odbędzie się pogrzeb. Wiadomo już że uroczystości pogrzebowe będą w Hrubieszowie i ciało zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Hrubieszowie. Wszystkich, prosimy o modlitwę a kto uważa że mógłby w czymś jeszcze nam pomóc zawsze może się kontaktować z miejscowymi duszpasterzami.

Przygotowywanie uroczystości pogrzebowych nie przeszkadza nam w zapowiadanych wcześniej spotkaniach formacyjnych. Te zapowiedzaiane spotkania formacyjne w poniedziałek, wtorek i środę odbędą sie o ustalonej porze.

CO NAJCENNIEJSZE, NIE MUSI  BYĆ ZAKRYTE!!!

Spróbujmy zobaczyć, że jesteśmy Kościołem żywym, rozwijającym się i stanowimy już tu na ziemi zaczątek Królestwa Bożego. Spróbujmy zobaczyć, że z Kościołem jest dokładnie tak jak Jezus nauczał w przypowieści o ziarnku gorczycy...

Zaczynamy zorganizowaną pracę, do której chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcieliby poświęcić trochę serca i talentu w odnowę i ewangelizację naszej parafii. Zapraszamy na trzydniowy cykl spotkań informacyjnych. Prowadzić je będzie ks. Stanisław Zając, który podjął się pilotowania naszym ewangelizacyjnym działaniom.

Pierwsze spotkanie jutro (21.01), następne we wtorek i kolejne w środę. Wszystkie spotkania w salkach katechetycznych w godz. 17.00 – 20.30.

Zapraszamy.

DLA KATECHETÓW

Nauczycieli religii, duchownych i świeckich, z rejonu hrubieszowskiego zapraszamy na modlitewne spotkanie.

Wtorek, 08.01.2013r, kościół św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Początek z Mszą św. o godz. 18.00, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w salce na plebanii.

Do zobaczenia :)

08.01.2013r - BOŻE NARODZENIE W CERKWI

Braciom i siostrom Obrządku Wschodniego przesyłamy najserdeczniejsze życzenia. Z racji Świąt Bożego Narodzenia życzymy światła betlejemskiej gwiazdy i mocy ukrytej w Bożym Dzieciątku na każdy dzień życia. Dla ks. Jana i Jego parafian - Szczęść Boże!

Duszpasterze i wierni parafii św. Mikołaja

ŻYCZENIA NA NOWY ROK :-)

Drogim parafianom i wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy wiele sukcesów i szczęśliwego Nowego Roku.

Niech nie brakuje marzeń, które będą się spełniać.

Szczęść Boże!

TRZYMAJMY SIĘ!!!

Niedziela 30.grudnia jest Niedzielą św. Rodziny z Nazaretu.

Jezu błogosław nasze domy i nasze rodziny. Błogosław rodzicom, dzieciom i dziadkom. Oni sa naszym skarbem. Daj zgodę i pokój. Pomóż być zawsze razem.

Jezu usuń wszystko to, co chciałoby nas dzielić.

Z BOGIEM DO NASZYCH DOMÓW.

Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską.

Prosimy aby w każdym domu przygotować ołtarzyk: biały obrus, Pismo św., krzyżyk, świeczki, wodę święconą, kropidło i prosimy, aby na modlitwie zgromadziła się cała rodzina. Raz do roku zafundujmy sobie ten dar wspólnej modlitwy i przyjmijmy Boże błogosławieństwo przyniesione przez kapłana do nas i do naszego domu. Najpierw jednak postarajmy dowiedzieć się kiedy kapłan będzie odwiedzał nasze domy (informacja ta podawana jest w ogłoszeniach na każdej niedzielnej Mszy św.).

Rozpoczynamy rano od godz. 9.00 a po południu od godz. 15.30.

W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko przed południem w godz. 8.00-9.00. W nagłych sprawach można też przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. wieczorowej.

ŻYCZENIA DLA PARAFIAN

Drodzy Bracia i Siostry!

Jesteście naszą nadzieją! Jesteście nadzieją Kościoła! Chrystus Was potrzebuje! Dlatego Wasze życie i Wasza praca są tak bardzo cenne.

Z całego serca życzymy Wam abyście rozpoznawali swoje powołanie i realizowali się w nim do końca. Niech to co robicie daje Wam szczęście i prawdziwe poczucie wartości. Cieszmy się razem, że Bóg jest pośród nas, że rodząc się z Maryi stał się Bratem naszym. Życzmy sobie aby zamieszkał w naszych sercach, domach i w naszej Ojczyźnie.

 Na pogodną drogę zycia wraz z Dzieciątkiem Jezus - Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze:

Wiesław, Waldemar, Krzysztof, Marcin, Antoni i Kazimierz.

ZASIANE ZIARNO OWOCUJE!!!

Tak możemy określić to wszystko co zadziało się podczas Rekolekcji Adwentowych przeżywanych w naszej parafii. Dzięki rekolekcjoniście - ks. Stanisławowi zaczęliśmy myśleć czym dla nas jest parafia i kim my jesteśmy dla niej.

Doświadczyliśmy jakim skarbem możebyć wiara, jeśli karmiona Słowem Bożym zaczyna rosnąć i wydawać pierwsze owoce. Wszyscy pragniemy braterstwa i wspólnoty, właśnie tego co może dać żywa parafia. Wielu dorosłych zostawało na dodatkowe spotkania prowadzone w salkach przy parafii i byli bardzo wdzięczni.

Modlimy się aby Jezus to ziarno zasiane w naszych sercach pobudzał do wzrostu i owocowania.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

w PARAFII ŚW. MIKOŁAJA

09-13.12.2012r

 

NIEDZIELA

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:

8.00; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00

PONIEDZIAŁEK

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:

8.00; 9.30; 11.00; 15.30; 18.00

WTOREK

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:

8.00; 9.30; 11.00; 15.30; 18.00

ŚRODA

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:

8.00; 9.30; 11.00; 15.30; 18.00

Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą św.

CZWARTEK

Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:

8.00; 9.30; 11.00; 15.30; 18.00

Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą św.

Na każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo i udzielenie odpustu zupełnego z racji zakończenia rekolekcji.

 

Rekolekcje prowadzi misjonarz – ks. Stanisław Zając.

Odkrywamy bogactwo Kościoła, który jest „Naszym Domem”.

REKOLEKCJE

W naszym kościele będziemy mogli spotkać się z niezwykłym Gościem. Będzie to ks. Stanisław Zając, który swoje kapłaństwo poświęcił służbie misyjnej. Od wielu lat zajmuje się głoszeniem misji w kraju i za granicą. Mówi o tajemnicy Kościoła w którym jest czynnik ludzki i Boski. Ten drugi czynnik jest zasadniczy i przeważa i jest podstawą do chrześcijańskiej nadziei. Sam Rekolekcjinista jest kapłanem wielkiej nadziei i pokoju. Oby Jego spokój udzielił sie każdemu z nas. Obysmy zadbali też i o siebie i przeznaczyli trochę czasu dla siebie - na wzmocnienie swojego ducha.

Rekolekcje trwają od 9 do 13 grudnia.

ZAPRASZAMY!!! :)

ODPUST NA ŚW. MIKOŁAJA

Mikołaj nie chce być Świętym tylko od dzieci. Owszem, bardzo kocha dzieci ale też służy dorosłym. Przypominamy sobe to w tym roku i organizujemy uroczystą, odpustową Mszę św. dla wszystkich. Będzie to w dzień św. Mikołaja t.j. 6 grudnia o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy nie tylko parafian ale też wszystkich mieszkańców Hrubieszowa dla których parafia św. Mikołaja kiedyś była jedną jedyną, wspólną parafią.

Święty Mikołaju, patronie nasz, módl się za nami!!!

WOLNE INTENCJE

W tym tygodniu mamy kilka wolnych intencji mszalnych. Można zamawiać w kancelarii lub w zakrystii lub telefonicznie. Jest też sporo wolnych intencji w czasie naszych adwentowych rekolekcji (9-13.12.2012r). Wykorzystajmy tę okazję, bo napewno mamy sporo spraw, które chcielibyśmy polecić Panu Bogu. Zapraszamy!!!

BRAWO MINISTRANCI, BRAWO LEKTORZY!!!

Ministranci z naszej parafii wzięli udział w diecezjalnych rozgrywkach w piłkę nożną halową. Podobnie swoją drużynę wystawili lektorzy. W rozgrywkach finałowych, które odbyły się pierwszego grudnia zwyciężyli najlepsi i

zostali mistrzami Diecezji:

- w grupie ministrantów z klas V-VI - chłopcy z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie

- w grupie lektorów z gimnazjum    -  chłopcy z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Opiekunem ministrantów i lektorow w naszej parafii jest ks. Marcin Jakubiak.

GRATULUJEMY!!!

DRODZY KATECHECI!

Bardzo serdecznie zapraszamy Was (zarówno z Hrubieszowa jak i z okolic) na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w dniu 4 grudnia 2012 roku w parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00, nastepnie adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w salce.

MODLITWA PRZY RELIKWIACH BŁ. JANA PAWŁA II

W tym tygodniu w piątek wypada 16 dzień miesiąca a więc o godz. 18.00 uroczyste nabożeństwo i Msza św. z relikwiami bł Jana Pawła II. Intencje do modlitwy prosimy pisać na kartkach i wrzucać do skrzynki w kaplicy. Modlitwy rozpoczną się uroczystym wejściem z relikwiami a zakończą się ucałowaniem relikwii. Miejmy śmiałość do Ojca św. i polecajmy Mu najtrudniejsze swoje sprawy. Prosimy powiadamiać nas o wszelkich otrzymanych łaskach za Jego wstawiennictwem.

Dla młodzieży i dorosłych:

Zapraszamy na ewangelizacyjne katechezy w każdą niedziele na godz. 19.00 i w każdy czwartek na godz. 18.40. Katechezy odbywają się w kościele. Stwarzają możliwość rozwoju modlitwy, pogłębiania wiary, poznawania Pisma Świętego, uczenia się aktywnego uczestnictwa w liturgii i głębszego spojrzenia na swoje egzystencjalne, codzienne problemy życia.

BĘDZIE CIEPŁO!

To nie prognoza pogody..., ale informacja o rozpoczęciu prac przy wymianie ogrzewania w naszym kościele. Już zwożone są nowoczesne piece, które będą pobierać energię wtedy, kiedy nastawimy a ciepło oddawać tylko wtedy, kiedy trzeba. Dotąd używane piece służyły nam kilkadziesiąt lat i kilka wypaliło się a pozostałe z przestarzałą technologią potrzebują zbyt dużo energii.

Nowe, nowoczesne, są bardziej funkcjonalne i oszczędne oraz lepiej służą kościołowi utrzymując stałą temperaturę wnetrza. Inwestycja pokaźna ale też potrzebna i wierzymy, że przy Bożej i ludzkiej pomocy szybko dobiegnie końca. Same prace przy założeniu instalacji i uruchomieniu ogrzewania powinny pójść sprawnie. Umówiliśmy się z wykonawcami, że koszty podzielimy na kilka części i spłacać będziemy systematycznie jedna po drugiej - zgodnie z umową.

 

Niewinna zabawa...

Często i bezrefleksyjnie przyjmuje się zwyczaje obcego pochodzenia, traktując je jako dobrą zabawę dla dzieci i młodzieży. Spotykamy się z tym również teraz, w związku ze wspomnieniem Wszystkich świętych. Niestety, takie zabawy mocno deprawują niosąc ze sobą wiele zła.

Jednym z tych zagrożeń jest święto halloween, które w ostatnich latach zostało tak zmanipulowane, że obecnie nie ma nic wspólnego z dawną, starą celtycką tradycją. W celach komercyjnych i ideologicznych wprowadzono tu elementy magii i wróżbiarstwa a w ostatnich latach elementy sadyzmu i przemocy. Już dzisiaj zaskakująco szybkim tempem pod określeniem halloween pojawiły się filmy eksponujące przemoc, krew, narzędzia zbrodni i szczególnie drastyczne morderstwa. Pojawiły się całe albumy zdjęć i plakatów a także całe zbiory gadżetów z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży. Wszystko to sprawia, że łączenie jakiejkolwiek „niewinnej zabawy” z określeniem halloween stanowi duże zagrożenie duchowe dla młodego pokolenia. Mamy nadzieje, że osoby odpowiedzialne za organizowanie podobnych imprez będą się wycofywać z takich projektów dla dobra intelektualnego, psychicznego, emocjonalnego i duchowego młodego człowieka.

W naszej kulturze są piękne tradycje związane ze świętem zmarłych, które czekają na swoja promocję. Jest tu miejsce na klimat nocy, na zapalone świece, na refleksję o zmarłych, na szukanie sposobów kontaktu z nimi w tajemnicy „świętych obcowania”. Jest miejsce na robienie nastroju, na wypowiedzi o śmierci i życiu przyszłym. Podejmujmy więc takie inicjatywy, które zabawę połączą z dobrem duchowym naszych dzieci.

 

 

„Podlaska pielgrzymka”

Ziemia polska pokryta jest licznymi świętymi miejscami i sanktuariami, gdzie cześć odbiera Najświętsza Maryja Panna i święci Pańscy. Na uwagę zasługuje  piękna kulturowo i religijnie ziemia podlaska, gdzie Matka Boża sławiona jest przez ludzi wszystkich wyznań ( rzymsko-katolików, unitów prawosławnych). Wielokulturowość i różnorodność wyznaniowa mówi bardzo głęboko o historii i mentalności tamtejszych ludzi o ich pobożności, jakże maryjnej, jak i o pracowitości i męstwie, oraz pamięci o bliskich, którzy zginęli w wojennej i historycznej zawierusze. Dlatego fascynacja urokiem tej ziemi i jej sanktuariami, sprawiła, że 21 września o godz. 5.00 wyruszyła pielgrzymka parafialna z parafii pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie właśnie na ziemię podlaską. Kierownikiem pielgrzymki był ks. mgr lic. Krzysztof Antczak wikariusz tamtejszej parafii. Pielgrzymka liczyła 41 osób. Wyruszyła ze śpiewem na ustach do pierwszego celu, jakim było sanktuarium Matki Bożej Jedności i Wiary w Leśnej Podlaskiej, tam też została odprawiona Eucharystia, po niej pielgrzymi wysłuchali krótkiej historii obrazu i sanktuarium, którym opiekują się ojcowie paulini. Następnie pielgrzymka ruszyła do Janowa Podlaskiego miejsca męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli. Kolejny etap to sanktuarium męczenników unickich, którzy zginęli w obronie wiary w Pratulinie. Każdy z pielgrzymów mógł otrzymać woreczek z ziemią, na której zginęło 13 błogosławionych męczenników za wiarę Zostali oni beatyfikowani przez Jana Pawła II. Najdłużej wyczekiwanym momentem było przybycie do parafii neounickiej w Kostomłotach, gdzie pielgrzymi byli świadkami niecodziennego podlaskiego „wychlastu” miejscowego proboszcza na temat historii Unii Brzeskiej jak i historii samej parafii. W drodze powrotnej pielgrzymi oddali pokłon Matce Bożej Kodeńskiej w sanktuarium w Kodniu, wysłuchali historii obrazu i nabyli pamiątki w przyklasztornym sklepiku ojców Misjonarzy Maryi Niepokalanej(Oblatów). Zwieńczeniem pielgrzymowania był prawosławny klasztor w Jabłecznej, widoki cudownych ikon i śpiew nieszporów zapierał dech w piersiach. Pielgrzymom nieustannie towarzyszyła modlitwa w tych intencjach, z którymi pielgrzymowali, a które noszą głęboko w sercu.  Siła modlitwy daje nadzieje, że, prośby zostaną wysłuchane. Pielgrzymka powróciła szczęśliwie w godzinna wieczornych do Hrubieszowa przywożąc maryjne błogosławieństwo i wstawiennictwo dla mieszkańców miasta.

 AM

 

KOMUNIKAT KURII KRAKOWSKIEJ  W SPRAWIE

STOWARZYSZENIA IM. KS. PIOTRA SKARGI.

 

  Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i Instytut im. Ks. Piotra Skargi jest organizacją prywatną, założoną przez osoby świeckie, nie powiązaną instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Nie posiada aprobaty Kurii Metropolitarnej w Krakowie, ponieważ nie zwracało się o taką aprobatę, chcąc prowadzić działalność niezależnie od władz kościelnych. Dlatego nie może być traktowane jako uznane przez Kościół stowarzyszenie wiernych.

Ks. dr Piotr Majer Kanclerz Kurii w Krakowie

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
13 grudnia 2018

(347. dzień roku)

Święta

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Licznik

Liczba wyświetleń:
2456114

Wyszukiwanie