Artykuły, galerie fotografii i listy plików

Parafia św. Mikołaja i parafia św. Stanisława Kostki wspólnie uwielbiały Jezusa w Eucharystii na ulicach naszego miasta.

Uczniowie klas III gimnazjum (55 osób) przystąpili do Sakramentu Bierzmowania.

Podkreślenie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Komunia św. udzielana wiernym pod dwiema postaciami. Zakończenie liturgii adoracją w ciemnicy.

Poświęcenie pokarmów a wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej. Bóg zapłać za wspólne tworzenie głębi i piękna dzisiejszej liturgii.

O godz 16.00 przy licznym udziale wiernych na ulicach naszego miasta odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dziękujemy władzom i policji za umożliwienie przejścia, służbie liturgicznej za utrzymywanie porządku, dziękujemy wiernym za prowadzenie rozważań, za niesienie krzyża i nagłośnienia, dziękujemy za przygotowanie pieśni a przede wszystkim za skupienie i rozmodloną postawę. Dziękujemy także za przygotowanie nabożeństwa w kościele czyli za adorację krzyża i modlitwę przy Grobie Jezusa.

Budynek w którym urodził się Aleksander Głowacki (Bolesław Prus) wymaga szczególnej troski. Zapraszamy każdego komu zależy na zachowaniu dziedzictwa kulturowego do materialnego wsparcia przy sfinansowaniu tej inwestycji.Numer konta jest na naszej stronie

Foto - Agnieszka

Foto Agnieszka

Dziękujemy Bogu za duchowe przeżycia wyrażone w doskonałej harmonii muzyki i śpiewu. Dziękujemy naszym Przyjaciołom z Lublina, którzy poświęcili czas i włożyli sporo trudu by razem z nami świętować kolejny już XV Dzień Papieski. Pani Agnieszce P. za udostępnienie nam zdjęć - składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Marian zorganizował kolejny mecz piłki nożnej, tym razem również szczęście sprzyjało drużynie księży. Gratulujemy zwycięstwa.

Dziękujemy pani Agnieszce Pirogowicz za wykonanie i udostępnienie zdjęć. Bóg zapłać!

Słowo życia na październik 2006

Ogród

Nie niszczmy kwiatów i dbajmy o czystość na placu aby było ładnie, jak przystoi dla Domu Bożego:)

Dzieci przygotował ks. Krzysztof Antczak we współpracy z rodzicami i nauczycielami.

Ciemnica, Grób Pański, Krzyż do adoracji,

Procesja rezurekcyjna

Rozpoczęcie z błogosławieństwem księdza seniora.

Mimo zmęczenia, często przemoczenia po "śniegowej Drodze Krzyżowej" zostaliśmy z Jezusem, towarzysząc Mu aż do złożenia do grobu.

Cierpienie Jezusa stało się nam bliższe poprzez udział w Drodze Krzyżowej w centrum miasta przy intensywnym wietrze wraz z burzą śniegową.

Uroczysta Eucharystia Wieczerzy Pańskiej - zdjęć niewiele z powodu awarii aparatu. Pokazujemy niektóre ;)

Odkrywaliśmy powołanie w Kościele: do świętości, do wspólnoty i do apostolstwa.

Kaplica otwarta codziennie w godz. 6.30 - 18.00, w celu osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i Relikwiami Krwi bł. Jana Pawła II.

24 lutego odbyło się pożegnanie ś.Doroty Najdychor ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, która odchodzi na inną placówkę.

Budowa

Sklepik w nowej plebanii czynny codziennie 10.00 - 15.00, w soboty 10.00 - 13.00, w niedziele nieczynny.

Pogrzeb odbył się 24 stycznia 2013r o godz.11.00 w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Naszej parafii patronuje św. Mikołaj, który raz do roku przychodzi do dzieci.